Ford chce ušetřit miliony díky LED osvětlení

Jan Horčík - 06 Říjen 2014

Ford je dnes vedle japonské automobilky Toyota doma v jedním z hlavních prodejců hybridů. Vedle toho ale myslí i na šetrnost svých továren. Vymění v nich staré žárovky za nové .auto LED osvětlení Ford budova automobilky

Vymění Ford osvětlení také ve svých kancelářských budovách?
foto: Dave Parker, licence CC BY 3.0

V současné době má automobilka Ford v plánu vyměnit osvětlení ve svých továrnách za celkem $25 milionů. Půjde o celkem 25 000 LED žárovek. Ford očekává, že díky tomu ročně ušetří $7 mil. Neboli 56 000 MWh/rok. Zároveň ušetří na servisních nákladech, protože LED mají životnost až 15 let.

Podle zástupců automobilky jde o dlouhodobou investici do budoucnosti. Bude zajímavé pozorovat, zda se po této investici Ford rozhoupe také k dalším krokům, například k instalaci solárních fotovoltaických panelů na střechy svých továren, jako už to udělaly některé jiné automobilky (např. Seat).

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

25 000 000 USD na 25 000 LED ziaroviek = 1 000usd kus? :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A já myslel, že tunely na finance se dělají jenom v čechách. Ale teď vidim, že jsme se to jenom dobře naučili :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nu ale toto, rozhodně tunelem není. Je to podobné jako v Německu odejití od jádra. Jen by mne zajímala taková maličkost jako zda jde skutečně o wolframové žárovky nebo běžné zářivky. V tom by byl totiž rozdíl. - Jinak ale životnost v ČR běžných "usporných" zářivek se liší v prostorovém umístění a deklarovaná životnost je pouze přáním na papíře.

V článku se ale píše o LED žárovkách, nikoliv o "wolframové žárovky nebo běžné zářivky".
Nebo jsem se přehlédl?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Samozřejmě máte pravdu! Ale LEDžárovky jako náhrada za xxx. V ČR jsou v provozních halách zářivková tělesa, a to je v porovnání s klasickou žárovkou s wolframovým vláknem též uspora.

Edisonky tam doufam uz snad nemaji ani klasicke halogenky. Spis to budou zarivky. Zarivky s klasickou elektromagnetickou tlumivkou delaji neskutecne problemy v siti. Napetove spicky nekolik tisic voltu a fazovy posun. Drive to nebyl takovy problem, ale dnes je vsude elektronika, kterou ty spicky pri startu nici. Drive jsem mel zarivky a diody v mixu na zkousku. Ty diody odchazely docela casto, nez jsem ty zarivky vyhazel. Elektronicke zapalovani je o neco lepsi, ale porad to je killer elektroniky. Mozna ze je vic snaha o bezpecnou sit, nez o usporu elektriny. Samozrejme ze i spinane zdroje kazi sinus, ale bez napetovych spicek. Ale lid vnima tu usporu.

Obrázek uživatele honza.t

V Ceně je určitě zahrnuto. Demontáž současných a montáž nových svítidel. Jednoduché počty Investice $25mil pří roční úspoře $7mil Návratnost po 3.5 letech .Za předpokladu že životnost světelných zdrojů dosáhne 15 let bude výpočtová úspora přes $80mil. Není započítán budoucí nárůst ceny energii, který výši úspory ještě navýší.
http://www.ledsviti.cz/LED-prumyslove-osvetleni-400W-bila

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To sú trochu iné žiarovky ako predávajú v Kauflande. Na osvetlenie výrobnej haly treba väčší svetelný zdroj a vymeniť sa musí celé svietidlo.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

i tak je cena vysoká, za jedno komplet svítidlo :-)
Kdo udělal chybu v počtech :-)

Obrázek uživatele honza.t

Kvalita a výkon něco stojí . V odkazu je i kalkulačka úspory.
http://www.ledsviti.cz/LED-prumyslove-osvetleni-400W-bila


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station