Fisker v Kanadě, kolik prodá aut?

Jan Horčík - 07 Únor 2012

Fisker Automotive před časem konečně začal vyrábět a dodávat plug-in hybridy Fisker Karma. Henrik Fisker si splnil sen, stejně jako mnozí noví majitelé unikátního auta. Aktuálně se firma roztáhla až do Kanady. Zároveň se objevilo jisté zmatení kolem předpokládaných prodejů, které briskně objasnil Roger Ormisher přímo z Fiskeru.plug-in hybrid Fisker Karma

V nezávislém testu dosáhl plug-in hybrid Fisker Karma spotřeby kolem neuvěřitelných 2 l/100 km
foto: Fisker Automotive

V médiích se objevovala v souvislosti s odhady prodejů vozů Fisker Karma řada nejrůznějších čísel. Často bylo citováno, a to i naším serverem, že automobilka chce v roce 2012 prodat 15 000 aut.

Ukázalo se, že tohle číslo měly být globální prodeje všech tří derivátů vozů Fisker Karma, tedy jak původního sedanu, tak upravených modelů Surf Wagon a kabrioletu Sunset.

Vzhledem k tomu, že kolem čísel vládlo značné zmatení – a proto, že mohou automobilce výrazně uškodit, rozhodla se podle Ormishera automobilka od nynějška žádná čísla ve spojistosti s odhadem prodejů prostě a jednoduše nezveřejňovat.

“Tohle je nové auto od zcela nové značky v unikátním tržním segmentu,” dodává Ormisher. “Učíme se za chodu, otevíráme nové trhy – a jedna věc, kterou jsme se naučili je to, že dělat roční odhady prodejů když uvádíte na trh auto jako je Karma prostě věci nepomáhá,” dodal pro magazín Autobloggreen.

Tak či onak, držíme Fiskeru palce, aby ve svém snažení nepolevoval.

Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol