Fisker svolává 239 plug-in hybridů Karma

Jan Horčík - 30 Prosinec 2011

General Motors před časem potvrdili, že bouraný Chevrolet Volt může začít hořet – pokud se s ním nezachází správně. Americký výrobce baterií A123 a automobilka Fisker Automotive samozřejmě celou situaci a následně mediální peklíčko podrobně monitorovali. Nakonec A123 překvapivě přišla s prohlášení, že chyba při montáži baterí ve Fisker Karma by mohla způsobit problémy s chlazením.Fisker Karma plug-in hybrid

Ačkoliv problémy s bateriemi měl i Chevrolet Volt, General Motors ani NHTSA se nerozhodli auta stahovat - jde o problémy po nehodě.
foto: Fisker Automotive

Lépe dříve než později. Pokud by A123 a Fisker vyčkávali až problém s chlazením u některého kusu plug-in hybridu Fisker Karma skutečně nastane, byl by z toho mnohem větší mediální poprask.

Takhle Fisker Automotive prostě a jednoduše plní nařízení o stažení až 239 vozů, které budou prohlédnuty a případný defekt opraven. Nic zásadního, stahování automobilů se děje neustále a dopad na veřejné mínění, resp. prodeje, by díky tomu neměl být nijak zásadní.

A v čem je vlastně problém? V baterii od A123 bmohly být svorky některých trubic umístěny nesprávně. To by mohlo způsobit únik chladící kapaliny, přehrátí baterií, a potenciálně tedy i požár. Auto, které začíná jen tak z ničeho nic hořet samozřejmě nikdo nechce.

Mimochodem, s A123 má nově smlouvu na baterie také General Motors. Využije je ale až pro své další modely elektrických aut.

tisková zpráva
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online