Fisker se vrací s elektromobilem eMotion s dojezdem 640 km

Jan Horčík - 13 Červen 2017

Henrik Fisker, známý designér, který si prošel od BMW přes Teslu až po vlastní zkrachovalou společnost Fisker Automotive, se vrací na scénu s elektromobilem eMotion.auto elektromobil Fisker eMotion

Fisker eMotion navazuje na neúspěšný plug-in hybrid Fisker Karma.
foto: Henrik Fisker

Podle Henrika Fiskera je jeho nejnovější elektromobil Fisker eMotion "nejpokročilejší elektromobil na světě". Nabídne 640 km dojezdu, přes 160 km na 9 minut rychlodobíjení díky vlastní technologii UltraCharger (poněkud levná narážka na Tesla Supercharger), autonomní řízení a neustálou konektivitu.

Jak ale dodávají kolegové z InsideEVs, jakkoliv nechceme upozaďovat Fiskerovy dovednosti jakožto designéra, stále jde zatím jen o renderovaný počítačový obrázek. Fisker eMotion zatím existuje pouze virtuálně a má před sebou opravdu dlouho cestu.

Henrik Fisker slibuje, že první prototyp auta odhalí veřejně v reálu už 17. srpna. Auto má být vybaveno relativně konvenční li-ion NMC (nikl-mangan-kobalt) baterií od "přední baterkářské společnosti", čímž se pravděpodobně myslí .

eMotion ve své konstrukci hojně využívá karbonová vlákna a hliník (např. hliníková kola Dymag). Fisker slibuje, že auto začne dodávat v roce 2019 a předobjednávky odstartuje už na konci tohoto měsíce. Základní cena bude $129 900.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jedno se musi nechat, umi nakreslit pekny auto. Jako fanousek Tesly musim kostatovat, ze Sko ma prumernej a dost konzervativni design a Xko je vylozene osklivy. Jak kdyby nekdo vzal Sko a v ose z ho vynasobil 1.2 :(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já se taky vracím...celkem pravidelně na záchod.

Obrázek uživatele Kuk

Užívej dokud ti neudělaj vývod, pak už to bude stát za prd...

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A:Pěknej model pane.
B: Model?

Obrázek uživatele Martin67

Fisker Karma je krásný vůz. Tam se musí obdivovat snad všechno, i zpracování. eMotion vypadá ale taky dobře. Nedivil bych se, když v reálu bude ještě hezčí.

Obrázek uživatele Jolinar

mi se treba Fisker Karma nikdy nelibil. Ani zvenku, a uz vubec ne zevnitr. Uvnitr je to tak stisnene az to neni prijemne.

Zato tady ten eMotion vypada dost dobre. Mohla by z toho byt pekna konkurence pro Teslu a Lucid (kdyby se to nahodou nekdy podarilo dostat do produkce).

Obrázek uživatele honza.t

Dojezd 600 km zní báječně.
Nízkoprofilová kola zrovna nepřízpívají k prodloužení dojezhdu podle Tesla https://www.tesla.com/en_EU/models
Otvírání dveří (kliky u středového sloupku )jaku u BMW i3

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pouze okopčená Tesla.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hotová TM3 :))


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station