Fisker Orbit - nový robotický elektromobil pro Čínu

Jan Horčík - 02 Leden 2018

Čína se nám tu začíná objevovat snad v každém druhém příspěvku. Tentokrát ve spojení s Henrikem Fiskerem, který pracuje na novém autonomním elektromobilu.auto Fisker Orbit shuttle elektromobil robotický shuttle

Henrik Fisker a jeho čínští přátelé chtějí autonomní elektromobily Orbit začít dodávat už koncem letošního roku.
foto: Henrik Fisker

Henrik Fisker, bývalý designér Aston Martin a zakladatel neúspěšné automobilky Fisker Automotive, se chce vrátit zpět na scénu. Spojil se proto se společností Hakim Unique Group mladého stavebního miliardáře Wang Qichenga.

Na svém Twitteru aktuálně Fisker odhalil nový autonomní "shuttle" jménem Orbit. Fisker Orbit je plně elektrické auto, která vás po obřích (čínských) metropolích dokáže vozit zcela autonomně.

Už před časem Henrik Fisker odhalil svůj jiný nový projekt, elektromobil EMotion s dojezdem 640 km na jedno nabití. V plné parádě má auto odhalit na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas už teď v lednu.

Není bez zajímavosti, že auto už má v nabídce český e-shop Alza.cz, podobně jako celou řadu dalších konceptů typu Škoda Vision E, Faraday FFZERO1, Porsche Mission E nebo Mercedes Concept EQ.

Zpět k Fiskerovi. Ten doufá, že první dodávky elektromobilu Orbit by se mohly odehrát už letos v říjnu.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Autor článku by měl zveřejnit, kolik dostal zaplaceno od toho českého eshopu, který lživě propaguje.
Mít něco v nabídce, znamená že se to dá i prodat. Pokud někdo "nabízí" neprodejný koncept, tak tím klame, a vsází na to, že v českém právním prostředí jsou takovéto klamavé kvazi podvodné praktiky nepostižitelné.

Obrázek uživatele Radovan

Ten Fisker musí být nějaký nevlastní brácha od Muska. Gejzír nápadů a řešení. Akorát tomu druhému to zatím funguje a vyrábí. Jinak Fisker Karma hezké auto, o tom žádná. Orbit sice elegancí neoplývá, ale tomu já říkám řádně zastavěný půdorys vozu. Včetně pokusu o aerodynamiku té cihly, která by ale ve městě neměla hrát roli.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 68 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 25 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilKariéra EVC GroupBUS2BUSProdej pneu 100% online