Fisker možná v továrně v Delawaru vyrábět nebude

Jan Horčík - 19 Duben 2012

Automobilka Fisker Automotive musí šetřit kde se dá. Původně měla v plánu, že továrnu ve městě Wilmington v Delawaru, kterou koupila od , upraví pro výrobu své novinky Fisker Atlantic. Jenže továrna je teď prakticky prázdná a Fisker má spoustu jiných problémů, které pálí mnohem víc.auto hybrid Fisker Atlantic

Project Nina neboli Fisker Atlantic - výroba nového auta se nejspíš proti původnímu očekávání opozdí
foto: Fisker Automotive

Předně, Fisker Automotive nemá finance. Z přislíbené vládní půjčky půl miliardy dolarů zatím automobilka obdržela méně než polovinu.

Přesně $193 mil. Z toho $169 šlo na vývoj plug-in hybridu Fisker Karma, který pro americkou automobilku vyrábí finská společnost Valmet Automotive ve Finsku, a zbylých $24 mil. na vývoj nedávno představeného Fisker Atlantic.

Aktuálně se navíc objevily problémy s bateriemi od A123 Systems, které Fisker využívá právě v plug-in hybridu Fisker Karma. Všechny baterie vyrobené v továrně A123 v Michiganu budou muset být vyměněny, a to se stane do konce roku.

Není tedy divu, že továrna v Delaware dnes zůstává prakticky prázdná. Aktuálně Fisker propustil 12 tamních zaměstnanců a zbývá jen malá údržbová četa. Momentálně prý automobilka uvažuje nad alternativními možnostmi kde vyrábět Fisker Atlantic. Jisté je, že auto se minimálně zdrží.

Na druhou stranu, a přiznal to i jeden ze zaměstnanců Fiskeru, stejně rychle jako se automobilka lidí zbavila, může je později – až se konečně začne dařit – opět nabrat. Flexibilita je dnes klíč k úspěšnému podnikání.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Z článku nějak vyplývá, že Fisker má finanční problémy a proto zeje továrna v Delaware prázdnotou. Pravda je, že firma dostala přislíbené financování a protože je v USA před volbami, tak se bohužel neustále stává středem bojů mezi oběma tábory politiků, kterým vůbec nejde o to, jestli firma bude nebo nebude. Výsledkem bylo, že přislíbené peníze byly zablokovány a tak firma reaguje tak, jak reaguje. Naznačila, že může jít jinam.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil