Fisker Atlantic - malý plug-in hybrid od tvůrců Karmy

Jan Horčík - 02 Duben 2012

Nový, menší vůz automobilky Fisker Automotive byl až dosud známý pod kódovým označením Project Nina. Českému magazínu Autoforum.cz se podařilo získat první fotky i finální jméno: Fisker Atlantic.auto hybrid Fisker Atlantic

Fisker Atlantic. Menší, lehčí, šetrnější, levnější než Fisker Karma. Ale to není tak těžké - 2,5tuny těžké auto se překonává snadno.
foto: Fisker Automotive

Plug-in hybrid Fisker Atlantic se má na trhu objevit na přelomu let 2013/2014. Namísto spalovacího motoru od General Motors dostane nový čtyřválcový agregát značky BMW. Dva elektromotory dají autu výkon 408 koní, doplní je 20kWh baterie.

auto hybrid Fisker Atlantic

Ačkoliv jsou první fotky venku, pořád ještě Atlantic obestírá rouška tajemství. Oficiálně bude auto odhaleno na autosalonu v New Yorku, který proběhne 6. až 15. dubna 2012. Ani tam se ale nejspíš nedozvíme všechny podrobnosti.

auto hybrid Fisker Atlantic

auto hybrid Fisker Atlantic

Třeba kolik vlastně bude nový plug-in hybrid stát? Spekuluje se o ceně kolem $50 000, tedy po milion korun v hrubém přepočtu. Ale všichni dobře víme, jak to bylo s cenou vozu Fisker Karma (postupně vystoupala nad $100 000).

Zpět na HybridPřidat komentář

Krasa, uplne to zeriem. Niecim mi trosku pripomina aj Mazdu Takeri :) . BTW, nejake foto interieru sa nenajde?

PS: Ak by niekoho zaujimalo, tuto aj vo full HD :) http://www.autowallpaperhd.com/fisker-atlantic-concept-2012.html


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?