Fiat E-Ducato: elektrická dodávka s dojezdem až 330 km

Jan Horčík - 08 Červen 2020

Elektrododávka Fiat E-Ducato byla představena jako prototyp v polovině minulého roku. Dnes už je připravena i výrobní verze.auto elektromobil elektrická dodávka Fiat e-Ducato

Fiat E-Ducato
foto: FCA

Dodávka Fiat Ducato má za sebou už 39 let historie. V tomto roce vstoupí do nové éry jako čistý elektromobil. V Evropě má být na trhu během následujících několika měsíců.

Jak je u této třídy dodávek zvykem, bude se Fiat E-Ducato prodávat v několika různých variantách. Dokáže uvézt až 1950 kg nákladu a nabídne nákladový prostor o objemu 10 m3 až 17 m3.

K dispozici budou všechny varianta jako u klasické spalovací verze, včeně korby a různých délek. Elektromotor o výkonu 90 kW/280 Nm bude kombinován se dvěma variantami baterie: buď 47 kWh pro dojezd 200 km nebo 79 kWh pro až 330 km NEDC.

Reálně lze tedy okčeávat dojezdy kolem 150 km až 250 km. Maximální rychlost je i z těchto důvodů omezena na 100 km/h. Standardně má palubní nabíječka výkon 7 kW.

Volitelně si lze připlatit za 11 kW nebo 22 kW. Navíc bude auto vybaveno také 50kW DC rychlonabíjením (nabití na 80 % za 1,5 hodiny).

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Proč mají ty dodávky tak malý dojezd? Proč není dojezd řekněme 450km? Kvůli užitečnému zatížení?

---

hariprasad

Taky kvuli cene ne? Uz tak je to drahy a cim vetsi baterie tim to bude drazsi. Navic na rozvoz po meste mnohdy tohle muze stacit. Tedy aspon muj skromne-soukromy nazor.

Přesně tak. Kategorie dodávek bude u ledu tak dlouho, dokud nedostane výjimku na hmotnost 4250kg samotné elektrické dodávky buď přímo na řidičák B nebo s doplněním BE.

Obrázek uživatele honza.t

To se dá ochcat plug- in- hybridem který má vyšší užitnou hodnotu

https://www.ford.cz/nove-modely/novy-transit-custom-phev

Konečně bude dostupný základ pro elektrické obytné automobily.

A který to je ? Tohle E-Ducato asi ne, že ?

OFF.Audi s 48V systemem ma problem. Startet/alternator se muze vznitit protoze vlhkost se dostava do integrovane elektroniky. Audi doporucuje neparkovat v garazi a pobliz ostatnich horlavych veci. Vyrobce jednotky Valeo dodava vice automobilkam.

Obrázek uživatele Kuk

Neparkujte vedle hořlavin. Náskok díky technice.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station