Exo Watt - elektrický vodní skútro-surf

redakce - 25 Červenec 2014

Philippe Fretel kdysi na Floridě půjčoval vodní skútry. I tyto stroje jsou obvykle poháněny fosilními palivy. A to se Fretelovi časem přestalo líbit. Rozhodl se proto, že vytvoří zcela nový typ vodního stroje, který navíc bude plně elektrický.Exo Watt - elektrický vodní skútro-surf

Hybrid mezi vodním skútrem a bodyboardem, to je Exo Watt vynálezce a podnikatele Philippa Fretela.
foto: Exo Watt

Philippe Fretel přiznává, že důvody pro vývoj nového vodního skotačícího stroje byly dva: jednak ekonomický, protože stoupající cena benzínu mu ukrajovala zisky z půjčovného. Druhý důvod byl environmentální, resp. ekologický. Fretel chtěl, aby volnočasové vodní aktivity byly zároveň šetrné k životnímu prostředí.

Výsledkem tohoto rozhodnutí - a mnoha let práce - je stroj jménem Exo Watt. Jde o 100% elektřinou poháněný bodyboard, tedy jakýsi hybrid mezi vodním skútrem a tzv. bodyboardem (prknem, na kterém sjíždíte jezdci vlny položeni na břiše).

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

Zpět na HybridPřidat komentář

Více informací s videem: http://www.sustainable-mobility.org/getting-around-today/planes-and-boats/3-questions-for-philippe-fretel-inventor-of-the-electric-bodyboard.html

Obrázek uživatele Radovan

To by byla nádhera, kdy u našich jezer a šterkoven člověk zůstal ušetřen těch blbů na vodních skútrech, co dělají kravál na kilometry daleko..... . Bohužel těch, co zastávají názor, že správné auto řve a smrdí, o motorce nemluvě, je stále dostatek. A na vodě si pak dokazují totéž.

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 79 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 34 tis. km (48 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrolveletrh e-Salon