Evropská unie tlačí na F1, aby pořádala závody elektromobilů

Jan Horčík - 18 Duben 2011

to nejspíš s tím zákazem aut na fosilní paliva do roku 2050 myslí vážně. Evropská komise podle informací Financial Times tlačí na vedení , aby uspořádala závodní šampionát elektrických aut. Tím chce zvýšit povědomí veřejnosti o a nových technologiích pohonu obecně.   
elektrická formule Formulec EF01

elektrická formule Formulec EF01 elektrická formule Formulec EF01 elektrická formule Formulec EF01

Prezident Fédération Internationale de l’Automobile Jean Todt řekl , že už teď se pracuje na tvorbě nových závodních kategorií jednomístného a elektrické motokáry.

Závody těchto přitom budou probíhat na slavných okruzích závodů Formule 1. Novou komisi pro elektromobily vede v F1 bývalý šéf Burkhard Goeschel, a tak je jasná minimálně jedna stáj/automobilka, která se závodů zúčastní.

První elektromobilů by se údajně mohly odehrát už kolem roku 2013. Mají být rozprostřeny po celém světě. Má tím započít velká konverze evropského směrem k elektromobilitě.

Ta už přitom probíhá, a to nejen v Evropě, ale po celém světě. V , i už jsou na trhu značek , , Peugeot-Citroen, další již brzy chystají , BMW, Renault a jiní.

Problémem v Evropě je to, že se ani standardizační orgány nemohou shodnout na jednom společném standardu pro .

To je problém, protože pak nemohou státy investovat opravdu ve velkém do . A pokud nebudou existovat dobíjecí stanice, nebudou mít lidé chuť kupovat elektromobily.

Američané chtějí mít podle prezidenta na silnicích do roku 2015 celkem 1 milion elektrických aut. Podobně také , , , a další státy. Také se významně angažuje v rozvoji elektromobility a je to právě , která nám ujíždí svými levnými elektrickými auty.

Elektrická Formule 1 má však i své odpůrce. Především v osobě Bernieho Ecclestona, který chce v sezóně 2013 místo čisté elektřiny nasadit maloobjemové přeplňované motory a hybridní pohon.

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Při zastávce v depu se baterky vymění nebo budou dobíjet ?
V druhém případě se závody trochu protáhnou.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ještě máme třetí možnost. Vyměnit elektrolyt, vypustit vyčerpaný a nalít nový. O tom se tady už psalo...

Obrázek uživatele Jan Horčík

Pak bude lepší sáhnout po první možnosti :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily