E.ON otevřel tři dobíjecí stanice v Českém Krumlově

redakce - 02 Listopad 2020

E.ON v Českém Krumlově na podzim tohoto roku zprovoznil tři nové dobíjecí stanice pro elektromobily u centrálních parkovišť. Čtvrtou stanici ve městě, které je jedním z nejnavštěvovanějších v České republice, provozuje už rok a pět let tam řidiči mohou doplnit svůj vůz na stanici CNG.

Čtvrtou stanici ve městě, které je jedním z nejnavštěvovanějších v České republice, provozuje E.ON už rok a pět let tam řidiči mohou doplnit svůj vůz na stanici CNG.
foto: E.ON

„Navázali jsme na naši spolupráci s městem Český Krumlov v oblasti CNG a rozšířili jsme možnosti ekologické dopravy. Všechny naše stanice jsou instalovány v atraktivních lokalitách v docházkové vzdálenosti do centra města a jsou k dispozici 24 hodin denně sedm dní v týdnu,“ popisuje Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie.

Tři nové dobíjecí stanice jsou u centrálních městských parkovišť P1, P2 a P3. A celkem nabízí šest míst pro elektrická auta. Jedná se o AC stanice s pozvolným dobíjením.

Řidiči u nich mohou platit buď kartou E.ON Drive nebo jakoukoliv jinou platební kartou. Potřebují mít jen chytrý telefon s připojením na internet. Stanice v síti E.ON Drive jsou navíc zařazeny i do platformy Hubject, takže na nich může svými kartami platit i řada uživatelů jiných zahraničních sítí.

„Rozvoj elektromobility přinesl i nepřehlédnutelný zájem návštěvníků Českého Krumlova o veřejné dobíjecí stanice pro osobní elektromobily. Město Český Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond ve spolupráci s firmou E.ON na tuto poptávku pružně reagují. Vedle společného projektu plnící stanice zemního plynu pro potřeby automobilové dopravy jsou elektro dobíjecí stanice dalším společným krokem k vytvoření podmínek pro ekologické formy dopravy v krumlovském regionu,“ dodává i jednatel Českokrumlovského rozvojového fondu Miroslav Reitinger.

Zkušenosti s elektromobilitou už Český Krumlov má. V loňském roce začala fungovat první veřejná dobíjecí stanice pro dva elektromobily na parkovišti P5 u autobusového nádraží.

Na této stanici uživatelé elektrických automobilů odebrali už 1,61 MWh elektrické energie. Celkem na ní společnost E.ON registruje 136 dobití a automobil na ní strávil v průměru při jednom dobíjení 163 minut.

Pozvolné dobíjení hraje ve výstavbě infrastruktury významnou roli. Už fungující stanice v Českém Krumlově přesně potvrzuje fakt, že řidič elektromobilu do města přijede, auto připojí na dobíječku a než dokončí návštěvu, elektromobil je připravený na další cestu.

„Čtyři AC dobíjecí stanice jsou aktuálně pro řidiče elektromobilů dostačující. Český Krumlov může v tomto ohledu sloužit jako vzor pro ostatní města v České republice, která ještě potřebnou infrastrukturu nemají a mají o ni zájem. Myslíme ale i na budoucnost. Už příští rok zprovozníme ve městě rychlodobíječku s výkonem 75kW,“ připomíná Martin Klíma. Ta bude sloužit naopak pro řidiče, kteří potřebují svůj vůz dobít co nejrychleji pro další cestu. Stát by měla v městské části Domoradice poblíž supermarketu Terno.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Jen tak pro představu, jak si vede polský Greenway v otevírání nových rychlonabíjecích stanic, ve srovnání s našimi nadnárodními molochy:
V září a říjnu jsme pro Vás otevřeli rychlonabíjecí stanice v těchto lokalitách:
•Amic Piła
•CH Dąbrówka Katowice
•M1 Kraków
•Auchan Sosnowiec
•Orlen Balice Kraków
•Kaufland Łódź Puszkina
•Atrium Biała Białystok
•Gościniec Konopielka Zblewo
•Biurowiec Elektrownia Powiśle Warszawa.
Za 2 měsíce 9 míst. To je prostě jiný sekáč, ten se nezakecá.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

"Čtyři AC dobíjecí stanice jsou aktuálně pro řidiče elektromobilů dostačující"

To je blb.

ale má pravdu "aktuálně" tedy nyní to nepochybně stačí..nebo je snad Krumlov plný turistů?

---

A jak to souvisi s turisty? Turisti tam jezdi autobusem

tak já byl jako turista v krumlově taky elektroušem :-)
Takže turisti jsou i z ČR :-)

---

BMW i3 60Ah REX


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station