Elon Musk: výrobu aut dokážeme zvýšit 20x

Jan Horčík - 19 Září 2016

Elon Musk se v aktuálním interview opět rozpovídal. Samu Altmanovi ze společnosti Y Combinator, která podporuje start-upy, řekl, že dokážou navýšit výrobu elektromobilů v továrně Tesla ve Fremontu až dvacetinásobně.auto výroba elektromobilu Tesla Model S v továrně ve Fremontu v Kalifornii

Tesla v současné době vyrábí přes 2000 aut za týden a toto číslo neustále stoupá. To znamená asi 100 000 aut za rok. Aby ale Tesla Motors mohla vyrábět skutečně konkurenceschopně a profitabilně, musí produkovat alespoň 500 000 aut ročně.

Že Tesla chce vyrábět až 500 000 aut ročně ostatně zástupci automobilky dali dříve několikrát jasně najevo. Elon Musk, ve své typické přehánivosti, dokonce jen u elektromobilu Tesla Model Y očekává možnou roční výrobu půl milionu až milion.

Klíčové je pro Teslu nyní zvýšit výrobu na půl milionu ročně s tím, že 4/5 produkce bude tvořit Tesla Model 3. Časem by měla ale výroba dále růst a Musk v rozhovoru řekl, že ve Fremontu je možné výrobu zvýšit až dvacetinásobně.

V rámci stavby gigatovárny Tesla se totiž Musk a jeho tým ponořil do tajů průmyslové výroby a zjistil, že i tam (stejně jako v oblasti elektromobility, letů do vesmíru, domácích úložišť energie nebo solárních elektráren) existují obrovské možnosti zlepšování.

Přinese tedy Musk a jeho tým v Tesle revoluci i do další oblasti průmyslu - samotné výroby? Nepochybujeme. Mrkněte na celý rozhovor, je to zajímavých a informacemi nabitých 20 minut.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

auto.idnes.cz/tesla-model-x-martin-hejtmanek-de6-/auto_testy.aspx?c=A160920_091339_auto_testy_fdv

kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/tesla-model-x/

Obrázek uživatele Cipísek D

Hele soudruzi a BRANGELINU jak jedou k rozvodu už ste viděli ;)))

media.super.cz/images/gallery/0000000012490832/bSuUUyFBMOsd_P22w4Y7lg/57e23e835c56afe451c00200-192980?size=1078

super.cz/454044-12-let-brangeliny-obrazem-jak-sel-cas-s-nejkrasnejsim-parem-hollywoodu-pitt-sedivel-jolie-hubla.html

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Obrázek uživatele Radovan

Hezké, jak se v USA mění móda. Nedávno musela mít každá celebrita Hummer, dneska Teslu :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Kuk

Jseš dost pozadu, Humr už není v módě minimálně přes 10 let což je v americe víc jak století ;D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Začínám mít z tohoto pána zvláštní pocit.. Myslím že se blíží okamžik pravdy jeho účetnictví, a ty jeho plky plný "letadlových" sloganů mu nebudou stačit..

Nejvíc se nasměju až to torzo za babku koupí VW..

Obrázek uživatele ozana

Ve 3. čtvrtletí bude Tesla možná v plusu nebo blízko účení nuly.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Obrázek uživatele Jan Veselý

Jasně zní to jako bláznivina, ale na druhou stranu, Musk přišel do oboru odjinud, kde se věci dělají jinak. Není zatížený takovou tou rutinou "budeme to dělat tak, protože se to vždycky dělalo tak". Takže od dob Forda je určeno, že auta se dělají na sériovém automatu a dochází jen inkrementálním vylepšením (některé úkony dělají roboty, omezují se prostoje, ...), ale rychlost zvýšit moc nejde, dopadlo by to jako tady.
Třeba fakt existuje jiný způsob, jak ty věci dělat rychleji a líp.

Obrázek uživatele Alien5

Ma tady nekdo leafa s 30kwh baterii ? Pri te dotaci 220k by to byla super cena..:)

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Je to bůh. Můj bůh.

Love is in the air, everywhere I look around <3 =)

Když je láska čistá, na pohlaví nezáleží. To ale nemám ze sebe.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mohl byste pane Horčíku prosím uvést příklad Muskovi "typické přehánivosti"? Co je podle vás opak této "přehánivosti"? Můj pocit je, že by to byla přízemnost, deprese nebo neiformovanost. Tohle totiž on zřejmě moc nemá.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

I jako majitel a velkej fanoušek Tesly nezbývá než souhlasit, že musk je prostě "přeháněč" a tak trochu fantasta, o tom žádná. 8-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elon si to ale môže dovoliť, už niečo dokázal... Na rozdiel od slubotechny VW.
Pokiaľ sa dobre pamätám, tak keď bola Tesla v "plienkach" slúbil, že urobí elektromobil s dojazdom cez 300 míľ. A tiež mu nikto neveril... (mne tiež nešlo do palice, ako je možné urobiť dojazd 500km, keď sa všetci ostatní trápia so 100km, ale nejak som mal pocit, že to dokáže)
Veril som mu vtedy a verím mu aj teraz...
Každý človek, ktorý chce napredovať, musí mať nejaký sen, inak by si ho nemohol splniť. A keď sa podarí len časť, tak je to vždy viac, ako nič...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Chyrej a úspěšnej člověk vzhlíží jen sám k sobě a rovněž i věří sám sobě... To, že si někdo vybere někoho jako modlu, je jen známka průměrnosti 8-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"Chytrej a úspěšnej člověk" nemá potrebu si niečo dokazovať tým, že podceňuje druhých.
A v histórii je veľa príkladov ako chytrí a úspěšní verili len sami sebe a nedopadlo to pre nich vôbec dobre D-)
Keby nebolo Elona Muska, tak by ste si nemohli kúpiť Teslu, aj keby ste na to mali a niečo podobné by tu bolo, Bohvie kedy... Takže za toto má moje uznanie. A nemá to nič spoločné s modlou. To si pletete výklad!

Obrázek uživatele ozana

Pořád lepší přehánět než lhát jako VW, porovnávající dojezdy modelu 3 v EPA a dojezdem svého budoucího modelu v NECD (345 vs. 400km s možností zvětšení až na 600). Prezentovali 345km v EPA (cca 403km v NECD) jako 345 v NECD a by jejich model v grafu dojezdu vynikl.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Obrázek uživatele Jolinar

NEDC --- zkratka od New European Driving Cycle

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mapa Hybrid.cz v hlavním zpravodajství České televize !! = DÓÓÓST DOBRÝ ;) GFRATULUJEME

ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/216411000100919/

vypadá to že kuciušatý začínají objevovat Ameri... pardon! NISSANa LEAF ;))

Obrázek uživatele Kuk

Jak moc čistá je podle pana ministra ta "čistá CNG mobilita"?
Dá se to vyjádřit procentuelně, třeba že autu na CNG lítá z výfuku o 50 % sraček míň než když spaluje benzín? Co je vůbec eko na provozu CNG, že není rafinace apod.?

Klasika jak se v rétorice o ekoautech na prvním místě řeší naše kapsa čili za kolik jezdim (to se ale s větší rozmachem může nepříjemně změnit) a pak hlavně emisní povolenky na CO2, ale o tom že nám to neposílá žádný jedovatý sračky do plic a že se rapidně sníží emise prachu z brzd ani slovo. To nejdůležitejší, naše zdraví je odsunutý až za naši peněženku a státně politický zájmy :(
To samý malosměštácký myšlení jak u dízlgejtu. Vůbec nikoho (natož politiky) nezajímalo, že díky vyfukovaní několikanásobně většího množství sraček jde o zločin na našem zdraví a na větší devastaci životního prostředí, ale každej jen řešil jestli náhodou nebude bitej jako majitel TDi na tom že mu třeba snížej výkon nebo jestli náhodou a jak moc by ho VW mohlo uplatit nějakejma náhradama. Ale na to aby se všichni sjednotili a hromadně VW žalovali je to jen banda velkejch přizdisráčů. Všem bylo naprosto úplně u prdele že díky VW, Škodě, Audi, Seatu tu dejcháme ohromný množstvý sraček než jsme si vůbec mysleli. Stát se jen bál aby náhodou nemusel svou dojnou krávu Škodovku žalovat a to že mu pomře víc produktivního obyvatelstva a zbytek bude muset léčit vůbec žíly netrhá...

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Ahoj taťko, víš, já si myslím, že jsi moc málo radikální. Navrhovala bych zatknout všechny ty, kteří ty děsivé sračkomety používají. Víš co, když někdo někoho zastřelí brokovnicí, také za to nebude stíhán výrobce brokovnice, nýbrž viník, který ji použil. Když si to tak vezmeš, pokud by byly žalovány automobilky, vlastně by se tím problém ani moc nevyřešil. My prostě budeme muset velice razantně zakročit a potlačit poptávku. Pokud zavřeme všechny ty miliony mizerů, zmizí poptávka a tím pádem i nabídka. Má to i spoustu výhod.

Zaprvé by bylo potřeba pro ty miliony lidí postavit tisíce vězení a spousta lidí by tím získala práci na stavbě (nebo ještě lépe - mohli bychom využít ty mizery jako otroky a bylo by to v podstatě za hubičku (to už bychom však dořešili později na zasedání, která varianta by byla lepší)).
Zadruhé by se stavbou vězení vytvořila spousta pracovních míst pro naše zelené bratry, kteří by v lágrech pracovali jako bachaři.
Důsledkem toho všeho by bylo rozproudění ekonomiky, byla by spousta peněz na zelené dotace pro naše bratry, kteří by si mohli nakoupit EVs zdarma.
No a nakonec bychom se všichni měli krásně sluníčkově. Tedy kromě mě, já zatím jezdím také na sračkomet, takže bych taktéž asi skončila v lágru, ale co já bych pro dobro planety neudělala - sama bych se udala, aby nám všem bylo líp. To se prostě nedá nic dělat.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na omezení (zpočátku) a následný zákaz brzdových kotoučů, destiček, ložisek, a všeho, kde probíhá tření.
Také bych zakázala sex, při němž taktéž vzniká tření a prach z odřených kožních buněk, který pak dýcháme. Povolen by byl jen ve vaně plné lubrikantu.

Nevím, taťko, nejsem na takové věci odbornice, takže jsem určitě nedomyslela všechny výhody. Nevýhody to však nemá žádné, tím si jsem naprosto jistá. Další detaily bychom, jak už jsem psala, domysleli na zasedání zeleného ministerstva.

Měj se krásně a promysli to.

Green love & Green peace <3 =) :-*

Edit: Zapomněla jsem na jednu obrovskou výhodu. Do každé cely bychom dali jedno kolo s generátorem. Každý mizera by musel povinně denně najet určitý počet "kilometrů". To by bylo, aby se ty miliony mizerů flákaly a nevygenerovaly denně alespoň několik GigaWatt. Nejlépe v noci, aby vykompenzovali nedostatky v dodávkách energie z fotovoltaiky. ;)

like ;)

ho ho ho, tady se někdo rozvášnil .. :)
Ale za mě OK - souhlas.
Jen bych u toho už nepoužíval termín "stát" (jako územní útvar) - to je jen bublina, která nic neřeší tzn bublině je jedno, co budou lidi dýchat nebo jestli bude mít ve svém rozpočtu o pár kaček víc nebo míň. Ovšem politik, ten chce peníze do státní kasy velice, protože k penězům ve státní kase se dostane mnohem jednodušší cestou než do soukr. peněženky.

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo tak o lidi nám vůbec nejde. Lidí je jako sra...k. Copak nesledujete politiky v TV?? Slibují, teď přidat důchodcům, učitelům.... postaví dálnice.....slibují a slibují. Nikdo z nich nemá představu jak bude svět vypadat za deset, padesát nebo sto let. Nikdo z nich nepochopil, že ten velký průser teprve přijde. Že se v Evropě nenarodilo a už nenarodí 50milionů lidí, kteří nevytvoří spotřebu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jo hošíí... když už sme u těch dálnic...
Porovnejme Dálnice v Chorvatsku:

cs.wikipedia.org/wiki/D%C3%A1lnice_v_Chorvatsku

a Dálnice v Česku:

cs.wikipedia.org/wiki/D%C3%A1lnice_v_%C4%8Cesku

... a NENECHTE SE ZMÁST MAPOU a vemte na to kilometrovník ... ;)
V HR je každých 60-80km je "LUXUSNÍ ČERPACÍ STANICE s kvalitním servisem a čistýma hajzíkama v ceně", nikoli benzínka nebo dízlačka jako v český díře... U každý je součástí standartní LPG 2j-stojan kde se nečeká na obsluhu jako u šelky v Mikulově s analogem snad ještě z 80tých let ... :))

Já vůbec nechápu jak jim můžete skočit na špek s nějakým CNG když LPG je v čechách za 13Kč/1litr = 130Kč/100km s dojezdem minimálně 300km pohodadžez s nádrží místo rezervy ;))

kcc-hho.webnode.cz/diesel-jed/cng-lpg/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

+1

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

mnohem čistčí je nekupovat nový auto, nechat si starej diesel, co jezdí za 4 L a počkat na elektro, vykašlat se na jakoukoliv podporu rakovinovýho, ropnýho terorismu

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nie je na čo čakat. Za rozumné peniaze sa dá kúpit starší elektromobil a ten je určite lepší, ako starý smradlavý dízel, ktorý jazdí za 4l...

Jen tak pro zajimavost, ktery "starsi elektromobil za rozumne penize" je urcite lepsi nez "starý smradlavý dízel, ktorý jazdí za 4l", ktery se opravdu pouziva jako "dízel" a ne jako mestske auto?
EDIT: Pokud takovy neni, spokojim se i s takovym, ktere lepsi neni, ale dokaze ho smysluplne nahradit.

EDIT2: jen, aby nebyly spory, jeta TS za bezmala dve mega neni "za smysluplnou cenu" a osmihodinova cesta Praha-Ostrava neni "smysluplne nahradit".

Predem dik za odpoved.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Môžem hovoriť len za seba.
Fosil používam iba na dlhé trasy a to iba vtedy ak sa z bodu A do bodu B musím dostať v nejakom časovom limite, inak všetky cesty riešim elektromobilom. (má skoro 20 rokov).
A nemyslel som zrovna TS.
Ak je vôla, tak sa dá... Ak nie je, tak sa stále vymýšla ako to nejde....

Obrázek uživatele M.Krupka

Podrobnosti o EV co má skoro 20let by bylo možné někde najít??
Děkuji za odpověď.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mám Citroen saxo, ale plánujem ho vymeniť za leafa alebo soul.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

130Kč/100km bezprašně : Pro chudýho čecha je nejlepší levný JETÝ ATMOSFERICKÝ BENZIN 1995-2005 na LPG

kcc-hho.webnode.cz/diesel-jed/cng-lpg/

seznamlpg.cz

mylpg.eu/stations/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jj

mobile.de/cz/osobn%C3%AD-v%C5%AFz/bmw/vhc:car,pgn:1,pgs:50,srt:price,sro:asc,ms1:3500__,ful:lpg

Obrázek uživatele tvkuba

Chci jen dodat, že se konečně panu Horčíkovi vyplatilo to několikeré vstávání na rozhovory do studia 6!

---

TvKuba alias elektroblázen z vlastní vůle...:-)
11 let na e-skůtrech,65+ t.el.km.,ostrovní FVE ve stavu zrodu!

Obrázek uživatele Kuk

No vida to ani nevím :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Josef

Upřímně, Elona mám rád, ale měl by ubrat na svých vizionářských představách (nebo alespoň jejich ventilování do médií) a nabrat pár schopných podřízených, aby to s ním nešvihlo. Tony Stark byl přece jen fiktivní postavou...

Obrázek uživatele Kuk

Starka, ale udělali podle Elona.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Josef

No nevím. Poprvé se Ironman objevil v roce 1963 v komiksu. To mám dojem Elon ještě nebyl na světě...

všechno je jinak. Elona stvořili podle komiksu, není to člověk, jen tak vypadá a každou noc se musí nabíjet - proto se investuje do gigafactory. Elon potřebuje nový baterky, aby mu odpadlo každonoční nabíjení :-)

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Obrázek uživatele Jolinar

dotycny mel samozrejme na mysli filmovou adaptaci, kde se Muskem inspirovali :-)

Obrázek uživatele Kuk

Přesně tak.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Alien5

+1

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Obrázek uživatele Alien5

Prezentace ma pekny ale tohle jsem po 4 minutach prestal sledovat.Oni uz s nim resi bilogii a DNA atd..?? Omg

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elon nějak přibral. Měl by si udělat čas na cvičení nebo bude mít problémy.

asi strada zasoby na horsi casy na Marsu

No jo, toho času Američan.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station