Elon Musk: v Číně by Tesla mohla začít vyrábět do tří let

Jan Horčík - 02 Listopad 2017

Tesla ohlásila výsledky za poslední čtvrtletí a s nimi řadu zajímavých novinek. Elon Musk si například myslí, že by čínská továrna v Šanghaji mohla začít vyrábět už do tří let.auto výroba elektromobilu Tesla Model 3

Výroba elektromobilu Tesla Model 3 v továrně Tesla ve Fremontu (Kalifornie
foto: Tesla

Elon Musk je vizionář, a tak toho docela dost nakecá. Něco se mu povede, většinou ale o dost později, než původně předpokládal.

To je i případ výroby elektromobilu Tesla Model 3, kterou mu údajně sabotují neschopní zaměstnanci. I jeho aktuální prohlášení o tom, že čínská továrna Tesla by mohla začít vyrábět do tří let, je tedy brát se značnou rezervou. Továrna by mohla vyrábět až 200 000 vozů Tesla Model 3 a Tesla Model Y.

V konferenčním hovoru se pak Musk rozpovídal o dalších zajímavostech. Tesla Model 3 je podle něj "desetiletý projekt". Do konce tohoto roku chce dosáhnout výroby jednotek tisíců kusů týdně.

Šéf financí společnosti Tesla Deepak Ahuja navíc řekl, že cash-flow se výrazně zlepší právě s náběhem výroby elektromobilu Tesla Model 3.

Potvrdilo se také, že Tesla aktuálně trpí akutním nedostatkem zaměstnanců. Sehnat kvalitní pracovní sílu je dnes složité nejen v Česku, Německu a dalších zemích střední Evropy, ale také v USA.

Musk dále zmínil, že čínská továrna bude vyrábět pochopitelně primárně pro Čínu a okolní trhy. A dost možná nejen Model 3 a Y, ale možná i Tesla Model S a Tesla Model X.

Dále jsme se mohli dozvědět, že výrobní kvalita obou výše zmíněných modelů se stále zvyšuje, a že v roce 2018 dosáhnou prodeje použitých vozů Tesla přímo automobilkou $1 mld.

Musk také chce po dodavatelích rychlejší roboty. Řekl, že aby bylo možné je vidět pracovat, měli byste potřebovat stroboskop. A že do jejich efektivity by se měl započítávat i odpor vzduchu. Naznačil také, že možná začne vyvíjet pracovní roboty interně.

Navíc Musk přiznal, že hlavní vinu za zpomalení výroby nese Tesla samotná, protože si vybrala nespolehlivého dodavatele. Výroba baterií je rozdělena do čtyř zón. Dvě zóny jsou podle Muska v pořádku, jedna je jakž-takž a poslední čtvrtá je naprostý chaos, protože subdodavatel nesplnil, co měl.

Tesla
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Esli náhodou tím špatným dodavatelem není samotnej Panasonic? :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zda sa, ze Tesla bude ziskova presne v tom istom roku ked, Elonova BFR pristane s ludmi na Marse.
Nahoda alebo to ma tak nacasovane?! :-D

Obrázek uživatele ozana

OT:
Jezdím v počítači na kolech, říká jediný český taxikář s vlastní Teslou

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Obrázek uživatele Kuk

Já si nejdřív představoval, že si dává simulaci bicyklu na PC :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele honza.t

+1

Obrázek uživatele Michelin

Pekny clanek. Diky za odkaz.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?