Elon Musk už plánuje gigatovárny 3,4 a 5, lokace odhalí letos

Jan Horčík - 27 Únor 2017

Tesla zatím ani nedokončila první gigatovárnu v Nevadě, ani čerstvě přejmenovanou "gigatovárnu 2" v Buffalu, a už oznamuje plány na další tři. Lokace minimálně dvou by měla odhalit letos.auto gigatovárna 1 tesla nevada

Gigatovárna 1 se staví v Nevadě. Je hotova zhruba z jedné třetiny, dokončena by měla být už příští rok. Má vyrábět až 150 GWh baterií ročně.
foto: Tesla

V dopise akcionářům po zveřejnění nejnovějších výsledků za rok 2016 oznámila Tesla, že do konce letošního roku finalizuje lokace pro gigatovárny ("gigafactory") číslo 3,4 a možná 5.

Proč přeskočila číslo dvě? Na tu byla přejmenována aktuálně budovaná továrna na solární panely v New Yorku. Tu Tesla získala díky nákupu společnosti SolarCity.

Dlouhodobě se spekuluje, že nové gigatovárny by mohly vyrůst v Evropě (možná i v Česku) a v Číně. Jedna možná přibude také v .

V Gigatovárně 1 v Nevadě se už dnes vyrábějí nové bateriové články 2170 a z nich se montují úložiště Tesla Powerwall a Powerpack. Budou se tam vyrábět také elektromotory a převodovky pro Tesla Model 3.

"Myslím, že v budoucnosti bude gigatovárna důležitějším produktem, než auto samotné," řekl Elon Musk v konferenčním hovoru k výsledkům za rok 2016. Zároveň řekl, že výroba Tesla Model 3 bude výrazně automatizovanější než je tomu v případě elektromobilů Tesla Model S a Tesla Model X.

Tesla
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To skoro vypadá akoby s těmi továrnami chtěl ovládnout světovou produkci baterií a aut. Aby se nám E. Musk nezměnil v bondovského zlouna :)

Vůbec by nebylo špatné, kdyby se podařilo jednu z těch továren dostat sem. Myslím ale že největší problém elektromobilů a potažmo i nástupu obnovitelných zdrojů je v nedostatečně rozvinutém průmyslu. Situace je myslím velmi podobná jako když se přecházelo z uhlí na ropu.

Tehdejší přechod znamenal také nutnost postavit novou infrastrukturu, která byla v porovnání s infrastrukturou uhelnou mnohem složitější.

Třeba se z Tesly vyklube nový Standard Oil. Je jenom myslím dost velká škoda, že si musela dát elektrická vozidla na tak dlouhou dobu nucenou pauzu.

jojo. ovldnout svetovou produkci baterii a aut. a je k tomu cili pekelne blizko. zbyva mu uz jenom 499 gigafaktories ;)

Elon Musk dnes už má jistotu, že H2EV nemají příštích 10 let šanci, protože technologie není ještě zralá. Palivové články mají malou životnost a jsou velmi drahé. Také ví, že díky různým okolnostem bude mít dostatečný odbyt (Dieselgate a VW). Využívá situace. Je-li to dobře nebo špatně z hlediska světové ekonomiky a koncentrace finančních zdrojů u několika jednotlivců, je věc jiná.

---

hariprasad

Obrázek uživatele Kuk

Jestli to přinese čistší vzduch a míň penež pro teroristy za ropu tak to bude dobré.
Ale dost možná že vzniknou boje o nové suroviny, o jiná území a jiní teroristé.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Pauza je logická, prostě po celou dobu neexistovali dostatečné baterky až když přisli tak se to změnilo. Inženýři v Tesle taky nejdřív mysleli, že jejich sedan bude potřebovat na normální dojezd pomocnej spalovák. Až teprve, když si ověřili skutečný dojezd čistě na baterky se spalováku s radostí zbavili.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pán Horčík ďakujeme za hybrid.cz. a čo tak zorganizovať zájazd do Rena?Tešime sa na stretko v Brne

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jaké setkání v Brně?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Setkání u jejich stánku na Amperu v Brně :-)

hybrid.cz/pozvanka-amper-motion-2017-nejvetsi-prehlidka-elektromobility-v-cr


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?