Elon Musk potvrdil, že dobíjení pro levný elektromobil třetí generace bude v ceně

Jan Horčík - 31 Leden 2014

Elon Musk, šéf automobilky Tesla Motors, se údajně včera nacházel v Mnichově. A podle zprávy magazínu InsideEVs tam potvrdil, že dobíjení u rychlodobíjecích stanic Supercharger bude také pro připravovaný levný elektromobil Tesla třetí generace "zdarma" neboli v ceně auta.auto Supercharger Tesla Motors mapa síť dobíjecích stanic v USA

Současná podoba sítě rychlodobíjecích stanic pro elektromobily Tesla v USA
foto: Tesla Motors

Automobilka Tesla Motors buduje v USA, Evropě a Číně síť svých vlastních rychlodobíjecích stanic Supercharger. Ty jsou pro majitele elektromobilů Tesla Model S (ve verzi s 85kWh baterií) přístupné zdarma, pro majitele ostatních verzí za jednorázový poplatek. Pro ostatní značky elektromobilů zatím síť není přístupná.

Tesla zároveň na roky 2016-2017 pilně připravuje uvedení levného elektromobilu třetí generace, prozatím označovaného jako Model E. Musk aktuálně potvrdil, že i pro něj bude dobíjení u Superchargerů v ceně auta, čili de-facto zdarma.

Potvrzuje tak naše předpoklady, že právě dobíjení a potažmo i cestování po USA, Evropě nebo Číně zdarma bude jedním z hlavních prodejních bodů nového elektromobilu určeného pro širokou spotřebitelskou základnu. Jeho cena by se měla pohybovat kolem $30 000, v přepočtu asi 600 000 Kč.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Kdyby tak model Tesla-E spustil vlnu zájemců, kterou spustil model T od Forda 1.9.1908.
Testuje Honza Koubek Automobilový novinář zaniklé TV Z1.
Meziplyn / heský český testík-tesla-model-s na stream.cz
video

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kup ho vo Viedni!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jsem na to zvědavej, na youtube jsou majitelé, co dělají west east cesty a na superchargerech jsou sami nebo maximálně dvě auta. Až bude economická verze, tak supercharger bude narvanej a čekání ve frontě se nikomu nevyplatí.

Pokud bych si ho koupil v USA...převezl bych si to do čr letadlem...vyplatilo by se mi to??Jenom taková úvaha

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ne, nemá to moc významu. Letadlem byste ho rozhodně nepřevážel, spíše v kontejneru lodí, ale zaplatil byste DPH + clo. DPH činí 21% z kupní ceny a clo mám dojem 4%. Přičtěte si tedy čtvrtinu k pořizovačce a náklady na dopravu v řádu 60–100 tisíc korun. Pravděpodobně ho v Evropě koupíte levněji, protože prodejci dováží a nakupují tyto vozy hromadně a tak mají různé slevy.

jj mohu potvrdit, byl v Mnichově. Ve středu to tam pěkně píglovali. :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Škoda, že existujou takový přežitky jako je clo a DPH, který z modelu E udělají 0,9 - 1M CZK v ČR což je pro většinu pořád hodně. V Americe mu samozřejmě utrhají ruce, kdy je to bude stát 1 průměrný roční plat nižší střední třídy. To je jako kdyby stál v ČR 300K CZK.

Obrázek uživatele honYa

...politiku sem nechci tahat a ani to asi nebyl záměr vašeho postesku, ale připomenu, že z něčeho to obecné blaho jako nemocnice, policie, hasiči, školy, atp., platit musíme...;) A holt kdo má na auto, musí mít i na daň.

---

honYa

Klikl bych na "To se mi líbí." i když to normálně nedělám, ale přesně moje slova ;-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano, bude to ako s modelom S, kde cena v Eur je vyššia ako v dolároch a to ešte amíci majú štátnu a federálnu dotáciu. No čo už. Aj tak si to auto kúpim, už len preto, aby sa europske dinoautomobilky zobudili, inak im prajem rýchli krach.

Presne tak souhlasim./i kdybych mel cast leasingovat/posledni moje auto na benzin musi jeste slouzit do 2017...no nevadi.ma teprve 11let to asi projde,hlavne jiz nepodporit neprizpusobive automobilky a do budoucna tezbu, kseftovani a politikareni s naftou a ropou...Ono je to rozhoupe!!!! do 5let myslim.A nektere krachnou.Verim ze cim dal vice potencionalnich zakazniku bude cekat na El.vuz a vahat.Ba co vice,jsem si jisty ze spousta jiz ceka tak jako ja. To je i duvod proc jde ostatni automobilovy prumysl se zastaralym sortimentem..do kopru a cervenych cisel..hura hura hura!To jiz neni jen stagnace a krize.To je jiz jen vymluva.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Také souhlasím, sám čekám - kvůli ceně to bude ještě pěkných pár let:( Efekt čekání na vhodný elektromobil bych nepodceňoval, může způsobit i malou deflaci u nových aut (prodejci budou chtít prodávat stále stejné počty normálních aut)...A navíc relativně velká potencionální poptávka po "levném" elektromobilu jen zbytečně zvýší jeho prodejní cenu....bohužel:( To je alespoň můj pohled na trh.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S timto nazorem souhlasim...


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil