Elextra: další vyzyvatel automobilky Tesla

Jan Horčík - 22 Únor 2017

Nedají si pokoj a nedají. Elextra je dánsko-německo-švýcarský projekt elektromobilu, který má umět z 0 na 100 km/h zrychlit za 2,3 sekundy. Skoro jako Tesla Model S P100D.auto Elextra elektromobil

Po designové stránce upomíná Elextra k odvážným linkám italských sporťáků. A nám se to líbí!
foto: Elextra

Autory projektu Elextra jsou dánský podnikatel Poul Sohl a švýcarský designér Robert Palm. Auto ale chtějí vyrábět v Německu. Podle tiskové zprávy bude postaveno "na nejlepší elektrické platformě na světě".

Tohle samozvané "superauto" bude vyrobe ručně v dílnách nedaleko Stuttgartu. Nečeká se výroba více než 100 kusů. Podle designéra Palma je cílem "zkombinovat čisté linie připomínající nejlepší italská superauta minulosti s dnešní nejpokročilejší technologií".

O mnoho víc toho zatím známo není - snad jen, že půjde o čtyřdveřové čtyřmístné auto s pohonem všech čtyř kol. "Investoři jsou vítáni," zmiňuje dále tisková zpráva a nechtěně tak odhaluje, že zatím je vše spíš v hlavách a počítačích obou hlavních postav.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Rychlost z 0-100 není rozhodující.

ALE jistě potěší, že když ráno vyjde vaše vyklimatizovaná TESLA z garáže a vy do ní nasednete, tak nasedáte s pocitem, že pokud nepotkáte jeden z 918ti kusů Porsche Spider 918 u semaforu, tak zase jako každý jiný den vás k dalším světlům prostě žádný seriově vyráběný vůz nepředhoní, když nebudete chtít.

S takovým pocitem, musí být krásné sledovat ty nervozní Bramboráky a Audiny, jak bez blinkru kličkují provozem, aby si mohli ranní kafe v práci dát o 30 vteřin dřív.

---

www.VarujMe.cz - Řidiči si pomáhají!

Obrázek uživatele Radovan

A co teprve když jde o 0-50 ve městě a totéž víte u všech elektromobilů počínaje malými městskými trojčátky iMiev / Ion / Zero :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 83 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 37 tis. km (51 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Výzva to bude, až ta "nejlepší elektrická platforma na světě" dokáže něco smysluplnějšího. Například ujet velmi pohodovým dálničním tempem cca 160 km/h alespoň 500 - 600 km, tak jak to běžně umí kdejaké normální auto za zlomek ceny.

Obrázek uživatele Kuk

Jezdím maximálně 140 a to jenom někdy. Potřebu cestovat 500-600 km mám opravdu jednou za uherskej rok. Bejt otrokem času, dálnic a zácp není muj sen, stejně jako placatá prdel.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jenom projekt?

Zajímavé, kolik se za posledních pár let objevilo projektů, které mají jeden charakteristický znak. Jejich přestavení začíná větou ...a bude mít zrychlení méně než {dosaď aktuální hodnotu zrychlení nejvýkonnější Tesly v době vydání tiskové zprávy}. Jen ta ošklivá Tesla jim vždycky za pár týdnů posune hranice o trošku dál. Jestli by neměla změnit motto na "Vaše projekty již dnes v naší továrně"

Obrázek uživatele Michelin

:-)

---

Více než 160tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Obrázek uživatele Kuk

Mediální hype č. 1457
Watch out Tesla! - opakující se nuda z médií.
https://teslamondo.com/2014/05/25/yipes-watch-out-tesla-move-over-tesla/

Je ještě nějaká automobilka víc v hledáčku než Tesla? :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Vyzyvatel Tesly s planovanou vyrobou 100 kusu. Fakt vtipny.
Proc teda nepocitat do vyzyvatelu Tesly take auta Formule E. Ty jsou mozna jeste rychlejsi a akcelerace je urcite take vetsi. To by Muska urcite zlomilo.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?