Rychlonabíječky Porsche budou umět nabít i elektromobily Tesla

Jan Horčík - 04 Říjen 2016

Volkswagen to s velkým elektrickým tažením myslí vážně. Na autosalonu v Paříži ukázal koncept I.D. a šéf Porsche, které do VW spadá, teď Top Gearu řekl, že připravované 800V rychlonabíječky pro elektromobily I.D., Porsche Mission E a Audi quattro e-tron budou umět nabít i vozy Tesla.auto elektromobil Porsche Mission E nabíjení u rychlonabíjecí stanice

Nabíjení elektromobilu Porsche Mission E u rychlonabíjecí stanice
foto: Porsche

Všechny tři nové elektromobily koncernu Volkswagen - I.D., Porsche Mission E i Audi Quattro e-tron mají jít na trh mezi roky 2018 až 2020. A podle aktuálního rozhovoru magazínu Top Gear s Oliverem Blumem, šéfem Porsche, bude auta možné nabíjet u nových rychlonabíječek zvládajících s adaptérem také dobíjení elektromobilů Tesla Motors.

"Ve věci vybudování rychlonabíjecí sítě jsme v kontaktu s jinými výrobci a dodavateli po celém světě. Všichni potřebujeme to samé. Zní to jednoduše, ale dohodnout se na detailech je složité. Už máme jasný technický koncept. S adaptérem dokonce funguje i s vozy Tesla."

Tesla v minulosti dala jasně najevo, že je s ohledem na nabíjecí infrastrukturu ochotna spolupracovat s ostatními automobilkami. Jenže jaksi tehdy nikdo neměl zájem… a tak si vybudovala vlastní síť Tesla Supercharger, kde stanice zvládají dodávat max. výkon 145 kW (450 V, 335 A).

Časy se ale mění. Tesla má světový úspěch a světové jméno. A ostatní, především v Evropě - čest výjimkám jako je Renault-Nissan, Mitsubishi, či aktuálně GM/Chevrolet, jen zírají, co že se to vlastně děje.

Porsche chce nabídnout 800V nabíjení schopné nabít baterii Mission E na 80 % během 15 minut, tedy asi 2x rychleji než by zvládl Supercharger.

Jednání s Porsche o možnostech spolupráce v oblasti nabíjení aktuálně vede i Daimler, jak potvrdil šéf koncernu Dieter Zetsche. A už dříve jsme informovali o jednáních Tesla-BMW. Konečně se tedy snad ledy hnuly a budoucnost rychlonabíjení elektromobilů je zas o něco růžovější.

Zajímavý vývoj nastane v okamžiku, kdy se Tesla dohodne na možnostech využití nabíječek Tesla Supercharger ostatními automobilkami. V této souvislosti se ale zatím žádné nové informace neobjevily.

OMLUVA: Původní nepřesné znění článku bylo opačné, tj. že nabíječky Tesla Supercharger budou umět nabíjet vozy koncernu Volkswagen. Ve skutečnosti ale šéf Porsche řekl to, že jejich nové nabíječky budou umět nabíjet vozy Tesla (s adaptérem).

Electrek.co
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak a budeme si voziť zo sebou kufor plný redukcii...jak malé deti čo sa nevedia dohodnúť na jednej potentovanej zásuvke...

No tak ona standardni zasuvka pro EU uz je ne? (CCS), problem je, ze ten standard asi neni uplne stastny, protoze ma prilis male napeti na to, aby se s nim dalo nabijet opravdu rychle (resp dalo se predat velke mnozstvi energie bez kabelu, ktery bude problem uzvednout)...

Obrázek uživatele Radovan

To už dnes vozíme, jedna navíc nás nezabije :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 83 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 37 tis. km (51 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017.

Obrázek uživatele PaRi

Asi nejsem normální, ale furt v tom hledám, kde nás WV chce ožulit.

---

www.xpari.cz
Čekatel na Škoda CitigoE iV

Obrázek uživatele Radovan

Už žulí. Nabíječku v designu Porsche s Mennekesem (který Teslu nabije samozřejmě hravě) už dávno najdete třeba v Ostravě před jejich prodejnou mezi Cihelní a Hornopolní, většinou ji hezky cloní to jejich parkující SUV.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 83 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 37 tis. km (51 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nejdřív se konzervák musí chytnout-zatnout drápek až potom může přemýšlet jak to vožulit ;) Tedka si bude hrát na hodnýho a rozumnýho strejdu dokud nevyřeší svoji existenční pokutu ;))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No nevim, VW dlouhodobe prodava slusna auta za normalni ceny, proc by najednou mel vymyslet jakte "vozulit"

Obrázek uživatele Kuk

A Dízlgejt byl co, charita?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

VW dlouhodobe prodává fosílie rakovinomety a poslední roky dokonce i s dízlgletjem což samo o sobě už je "vozulitjakbrno" :)) Konzervě bych nevěřil už ani koncept mezi vočima v paříži ;))) To radši jetou bramboru z germánie na LPG!! :)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No tak možná se ty megainvestice do sítě Germánských Superchargerů alespoň vrátí ;) Možná to bude klíčový Tesla zásek jak alespoň načáse chytit ty fosilní germány za nos ;))

kcc-hho.webnode.cz/business/germany/

Super správa. Pomoc s financovaním superchargrov sa Tesle určite hodí.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil