Elektromobily Nissan ve službách města Pardubic

redakce - 29 Srpen 2016

Nissan a jeho autorizovaný dealer AUTO IN předal zástupcům města Pardubic dva elektromobily Nissan. Jde o upravený osobní vůz Nissan Leaf a dodávku Nissan e-NV200.auto elektromobil Nissan Leaf městská policie Pardubice

Slavnostní předání se konalo v autorizovaném dealerství Nissan AUTO IN v Pardubicích a zúčastnili se ho Ing. Martin Charvát, primátor města Pardubic; Marek Šafarčík, Country Manager Nissan Sales; Miloš Pavlíček, ředitel AUTO IN a zástupci Městské policie a Dopravního podniku města Pardubic.
foto: Nissan

Městská policie Pardubice převzala do užívání 100% elektromobil Nissan Leaf, který bude sloužit pro pravidelné hlídkování v centru města.

Základem nově postaveného Nissanu Leaf APC (AdvancePatrolCar) je standardní model Leaf vybavený 30 kWh baterií, který byl dovybaven prvky podle požadavků Městské policie na hlídkové vozidlo - dálkově ovládanou kamerou s nočním viděním, rozpoznáváním značek a obličejů pro monitoring v rámci hromadných akcí.

Druhým elektromobilem ve službách města je elektrická dodávka Nissan e-NV200. Dopravní podnik města Pardubic ji bude využívat pro obsluhu zastávek městské dopravy.

Obě instituce oslovil bezhlučný provoz, nulové emise a nízké provozní a servisní náklady, které jsou s užíváním elektromobilů spojené. Provoz obou vozidel bude pravidelně vyhodnocován. Poznatky budou poté zpracovány a použity k dalšímu rozvoji elektromobility v Pardubicích.

"Velmi nás těší vstřícný a aktivní přístup města Pardubic k rozvoji elektromobility. Věříme, že pozitivní zkušenosti budou příkladem a motivací pro další města. Nissan je jedním z průkopníků elektromobility. Celosvětově už jsme prodali více než 230 000 vozů Leaf, což z něj činí nejprodávější elektromobil v historii," poznamenal Marek Šafarčík.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Konečně to někdo pochopil, že pro pomalu se šinoucí hlídkující policejní auto městem je elektromobil to pravé ořechové. Prvotně je tichý a netřepe se, což je příjemné osádce i okolí. Nesmrdí, což ocení okolí. Tempomat se dá nastavit prakticky od rychlosti chůze, nebo se šinout co noha mine nohu je se zařazeným D bez mačkání pedálu plynu. Dále má auto automatickou jednostupňovou převodovku, kromě dálniční policie a maskovaných radaristů mají myslím všichni jen manuál. Tady tak má policista volné ruce pro práci. No a zrychlení při zachycení přestupce je také plus pro elektromobil. Dojezdově Leaf se skoro 200 km v nízkých rychlostech přejede třetí největší město ČR Ostravu 10x (má průměr cca 20 km). A dobíjet se dá v rámci povinné přestávky (kdy si občané s oblibou fotí na mobily někde zalezlé policejní auto, s vyspávajícími příslušníky). U nás v Ostravě se rozhodli jinak, místo "elektrického křesla" dostala městská policie "plynové komory" (CNG) :-(

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 73 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 29 tis. km (43 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, permakulturní zahrada od 2017, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Smradem z dízlů zamořené město Pardubice s magistrálama napříč centrem města udělalo konečně správný a logický krok jako vzor pro ostatní Dízlpasáky jak zbytečně Rakovinou neprášit. Bravo Pardubice! Teď je tah na Mechovákách z HK ;))

Šikovná policistka. Tak to se možná budeme potkávat při nabíjení. :-)

---

Nissan Leaf 24kWh, 220.000 km

Obrázek uživatele Radovan

Asi smůla. Ledaže by jste chtěli spolu jen pokecat. Jde zřejmě o Lucii Klementovou, tiskovou mluvčí. Na takové akce s rautíkem si velitelé holt pochůzkářky neberou.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 73 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 29 tis. km (43 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, permakulturní zahrada od 2017, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dizajn je velmi individuální věc. Za mě je fakt hnusný auto

"Grafik" evidentně nevěděl co s tím tak zase vzniknul další paskvil na téma jak oblebit policejní auto. :D

Ale jinak za mě všechny palce nahoru!

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky.

Jak vkládat odkazy bez registrace. Stačí vložit mezeru www. link.com www.freeghosn.com #freeghosn ‪
#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele M.Krupka

Pardubice jedou v elektro od roku 2011

http://pardubice.idnes.cz/pardubicti-udrzbari-testuji-elektricky-papamobil-vozi-v-nem-sadbu-1dj-/pardubice-zpravy.aspx?c=A110519_131334_pardubice-zpravy_meb

no konecne se s tim nekde zacina, palec nahoru :)

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů Circontrol