Elektromobily Mitsubishi i dorazily amerického města Normal

Jan Horčík - 26 Leden 2012

Mitsubishi rozbíhá dodávky elektromobilu nazvaného prostě “i” v předstihu proti původním plánům. První kus už dodal, dalších šest aktuálně dorazilo do městečka s příhodným názvem Normal ve státě Illinois. Tam má Mitsubishi jedinou továrnu v USA.elektromobily Mitsubishi i

Americká verze elektromobilu Mitsubishi i je proti evropskému a japonskému iMiEV o něco málo větší
foto: Mitsubishi

Elektromobil Mitsubishi i je speciální americká verze elektromobilu iMiEV, který se už déle než dva roky prodává ve zbytku světa. Původně měl být na americký trh uveden až o mnoho měsíčů později.

Rychlý nástup konkurenčních elektrických aut a také jejich úspěch však nejspíš donutil Mitsubishi přehodnotit situaci. V městečku Normal budou auta sloužit místní radnici.

Prvními trhy na kterých bude elektromobil Mitsubishi i nabízen jsou Havaj, Kalifornie, Oregon a Washington. Městečko Normal ve státě Illinois má díky přítomnosti továrny Mitsubishi v tomto ohledu výsadní postavení.

Stát Illinois a Mitsubishi spolu nicméně uzavřeli Dohodu o porozumění, která by se měla stát jakýmsi začátkem spolupráce v oblasti elektromobility.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Paci sa mi nalepka "40 years of EV development", a pri tom tuhla Franta z Cech nemohol zohnat jedno oficialne seriovo vyrabane EV niekolko rokov? Co tych 40 developovali?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mitsubishi naozaj má 40-ročné skúsenosti s výrobou elektromobilov a omlúva sa Frantovi z Čech.


Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station