Elektromobily BMW i3 slouží v Polsku jako pojízdné bankomaty

Jan Horčík - 30 Duben 2015

Polská banka Idea Bank spustila doma flotilu elektromobilů BMW i3, které slouží jako mobilní bankomaty. Přivolat je lze jednoduše smartphonem.auto elektromobily BMW i3 pojízdný mobilní bankomat

Elektromobily BMW i3 se velmi dobře prodávají a nejnovější polská služba jejich popularitu ještě zvýší
foto: Idea Bank

Celkem čtyři elektromobily BMW i3 jsou vybaveny mobilními bankomaty a lze je přivolat pomocí speciální aplikace "IdeaBank Money Collection" pro chytré mobilní telefony.

Peníze lze nejen vybírat, ale také ukládat. Auta jsou tedy určena především pro malé podnikatele, kteří často hotovost odvážejí osobně do banky. Díky této službě už nemusí a prostě si mobilního "sběrače" přivolají k sobě.

Prozatím jezdí elektromobily BMW i3 po Varšavě. Služba byla vyvinuta ve spolupráci s oblíbenou aplikací iTaxi, která zajistila mobilní aplikace pro Android a iOS.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Tak jsem ti Tondo šlohnul takového divného bavoráka. Vypadal luxusně, ale spíše jako když se srazí lednička s pračkou. Vezu ho překupníkovi Karlovi, kouknu dozadu a tam bankomat. V ten okamžik jsem to otočil a vrátil na parkoviště. Se nenechám zavřít, ne? Za auťáky to je na podmínku, ale bankovní loupež je deset tvrdých.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele honza.t

Pojízdný Bankomat zkoumá poptávku- využití a případné umístění stacionárního bankomatu. Podobný projekt mobilních automatu byl i ČR
http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/mobilni-bankomaty-na-sebe-nevydelaji-1006498

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale no tak.. Předpokládám, že je to primárně koop reklamní akce, ne že je to fakt myšlené jako náhrada bankomatů. PR účelu bylo(?) dosaženo a ano, je to chytré, i na Poláka. A taky předpokládám, že shodou okolností většinu volajících diváků budou mít na náměstí, zatímco do místního Chanova ve dvě ráno nikdy není dost volných kapacit.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přijde mi to na Poláka chytré!.
Proč přemisťovat např. 100 chlapa k pěnězům, když mohu přemístit cca 2000kg vážící bankomat i s autem.

To je velmi inteligentní a logické.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Uz nikdo nemusi vlacet tezky bankomat za autem. V klidu nasedne a odjede a navic ma perfektni EV jako bonus. Nastesti EV ma omezeny dojezd, tak se bude lepe hledat...

Obrázek uživatele ozana

Bláznivý nápad, ještě je nikdo nepřepadl a neodjel i s penězi?

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Zatím o tom neinformovali, ale teprve začínají a tak kdo ví co přinese nejbližší budoucnost :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?