Elektromobilu Tesla Model S se první majitelé dočkají 22. června

Jan Horčík - 23 Květen 2012

Elon Musk zažívá po krušném období skvělé časy. Jeho společnost SpaceX úspěšně vypustila do vesmíru první soukromou vesmírnou raketu, která zadokovala zadokuje u ISS. Jeho automobilka Tesla Motors začne prvním zákazníkům dodávat elektromobily Model S od 22. června 2012.auto elektromobil Tesla Model S karoserie bílá

Zaměstnanci továrny Tesla Motors NUMMI u prvního kusu karoserie elektromobilu Tesla Model S určeného pro zákazníky v barvě bílé
foto: Tesla Model S/Tesla Motors

Tesla Model S je rodinný elektromobil, první prémiový plně elektrický sedan, na americkém trhu. Elon Musk tvrdí, že jeho kompletní výroba na rok 2012, celkem 5000, je již rozprodána (údajně je zamluveno už 6500 kusů). Vzhledem k tomu, že koncem roku 2011 se do továrny NUMMI přišlo podívat 1500 z nich, lze tomu bez problémů věřit.

Není bez zajímavosti, že pouze 600 ze zmíněných asi 6500 prvních zákazníků jsou majiteli původního elektrického sportovního auta Tesla Roadster. To znamená, že se automobilce Tesla Motors velmi dobře daří lákat nové zákazníky.

Dodávky Modelu S jsou klíčovou součástí našeho plánu a reprezentují přerod Tesla Motors v dospělou automobilku schopnou vyrábět auta masově, a zároveň v přední automobilku 21. století,” komentoval Musk v tiskovce ohlášení data uveden Modelu S na trh.

Tesla Model S je auto navržené od začátku pro pohon čistě na elektřinu, bez jakéhokoliv spalovacího motoru. Prodává se ve třech verzích s dojezdem až 480 km a možná i více. Cena začíná na $49 900 vč. $7500 federální dotace.

Mrkněte také na VIDEO: Tesla Model S v akci

Tesla jakožto automobilka 21. století chystá z předávání Modelu S prvním zákazníkům podrobné reportáže na webu a nejspíš i živé video. Postupně bude také uveřejňovat podrobnosti o tom jak se nejmodernější elektromobil na světě vyrábí. Už se nemůžeme dočkat!

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Clanok trochu predbieha co sa tyka dokovania na ISS. Raketa bola vypustena vcera, dokovanie je v plane az na stvrty den misie.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za upřesnění! Upravil jsem.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.