Elektromobil Volkswagen e-Golf jako policejní auto

Jan Horčík - 11 Prosinec 2014

Volkswagen nedávno na Výstavě policejního vybavení GPEC v Lipsku představil speciální policejní verzi elektromobilu e-Golf. Auto má vše, co německá policie potřebuje, plus "standardní" parametry elektroauta e-Golf.auto elektromobil Volkswagen e-Golf policie

Policejní verze elektromobilu Volkswagen e-Golf
foto: Volkswagen

Prvním policejním oddělením, které elektrický e-Golf využije, je to na malém ostrově Helgoland v Severním moři. Právě tam bude dojezd max. 150 km zcela dostačující, protože ostrov má rozlohu asi 1 km2.

auto elektromobil Volkswagen e-Golf policie

foto: Volkswagen

Na tamní policejní stanici slouží celkem pět příslušníků. Kromě nového elektromobilu budou i nadále využívat svá služební jízdní kola. Dalších sem policejních elektromobilů Volkswagen e-Golf nově slouží také policii v Dolním Sasku.

Volkswagen
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na 1 km2 jim stačí ty kola. Tam asi nikdo daleko neujede, leda tak Fantomas, nebo někdo se vznášedlem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na 1 km2 nepotřebují žádná kola.
Mohou chodit pěšky - pořádné kanady a pěkně do terénu aby o všem věděli. Ne si vyvalovat zadky v autě - a je jedno zda v benzinovém nebo elektrickém.
Každý člověk má denně nachodit asi 14 km, aby si utužoval zdraví a nebyl tak často na nemocenské a ve stáří na huntě.

Obrázek uživatele Radovan

Už se tady o tom psalo, že nespornou výhodu mají elektromobily u policie v pomalé hlídkové jízdě ve městech, kdy zároveň neotravují okolí hlukem a smradem. Současně má přitom malou spotřebu a trvá obvykle 2 hodiny, než najede 50 km. Nezanedbatelný je přínos ticha i pro dopadení zloděje, který si musí vozu okem všimnout, protože uši ho varovat jako doposud nebudou. Také zrychlení elektrovozu ve spojení s automatickou převodovkou je tu přínosem, špatně se bude provinilcům policejním elektroautům ujíždět, hlavně pak ve městech. Je současně důležité, aby měli policejní elektrovůz kde průběžně dobíjet při zastávkách, protože z principu by měl být neustále připraven k zásahu. Tedy ne vyjezdit baterii a přes noc na nabíječce, ale před stanici v nabíječce, při přestávce v nabíječce atp..

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 50 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 13 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano máte pravdu Radovane. S tím souhlasím. Jen mi v článku trochu chybí poznámka o počtu policejních automobilu v Německu s mediem CNG a plyn jako takovým. Jinak rozdíl mezi Německem, Francií a ČR je i v tom, že se tyto státy snaží v rámci zlepšení ovzduší přecházet od nafty k benzinu, plynu a elektru.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a po třech hodinách hlídkování v Praze ale i jiných městech, by byla baterie vymlácená natolik, že o zásahu už se nedá ani mluvit. To mi nepřijde jako smysluplnej prostředek. S takovou by potřebovali zhruba 3 auta který by nahradili jedno normální se spalovacím motorem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je potřeba si ale taky uvědomit, že policejní hlídka není dělník u soustruhu, který tam bouchá osmihodinové směny na jednom místě. Tři hodiny žádná nikde jezdit autem nebude. Kolik jen papírování s přijatými oznámení má strážník si je potřeba uvědomit. V menších městech mají i omezení kolik mohou projezdit benzínu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

přesně tak. Elektro golf je na hlídkování prostě ideální
kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/a2014-vw-e-golf/

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group