Elektromobil Tesla Model S získává další prestižní světové ocenění

Jan Horčík - 28 Březen 2013

Kdo jiný by měl získat ocenění World Green Car of the Year 2013 než elektromobil Tesla Model S. Pro Elona Muska a jeho tým z Tesla Motors je tohle ocenění pomyslným dovršením jedné dekády.auto Tesla Model S World Green Car of the Year 2013

Elektromobil Tesla Model S společnosti Tesla Motors získal další prestižní ocenění automobilových novinářů. World Green Car of the Year 2013.
foto: Tesla Motors

Cena byla vyhlášena doma na “americké” půdě, tedy na autosalonu v New Yorku. O finalistovi z celkem trojice nominovaných – Renault Zoe, Volvo V60 Plug-in Hybrid a Tesla Model S – rozhodlo 66 novinářů z 23 zemí světa.

Elon Musk vítězství “svého” auta okomentoval v tom smyslu, že jde o další kritický krok směrem k rozšíření udržitelné dopravy.

Mimochodem, v roce 2012 získal toto ocenění Mercedes S 250 CDI Blue EFFICIENCY (nominováni ještě Ford Focus Electric a Peugeot 3008 Hybrid), v roce 2011 Chevrolet Volt (nominováni BMW 320d EfficientDynamics a Nissan Leaf).

galerie: Tesla Model S
Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S

Vypadá to tedy, že Tesla Model S je první elektromobil po hodně dlouhé době, ne-li vůbec první, který ocenění World Green Car of the Year 2013 získal. Gratulujeme!

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Není lepší elektromobil než Tesla S.

---

ipekra

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlas!

Obrázek uživatele den

Amen!


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.