Elektromobil Nissan Leaf bude napájet domácnosti

Ivo Hradil - 12 Červen 2012

Společnost představila nový záložní napájecí port nazvaný „Leaf to Home“. Díky němu mohou majitelé propojit elektromobil se svým domem a využívat energii uloženou v jeho bateriích k chodu svých domácností. Japonská automobilka tímto krokem reaguje na katastrofické události, jež v nedávné době postihly právě Japonsko.Leaf to Home

Japonsko bývá často zasaženo zemětřeseními. Zařízení „Leaf to Home“ může lidem pomoci přečkat tyto nepříjemné události.
foto: Nissan

Elektromobil Leaf využívá pro svůj pohon elektrickou energii uloženou ve 24kWh . Takovéto množství energie by dle odborníků mohlo vystačit průměrným japonským domácnostem na dva dny provozu. Proto se automobilka Nissan spojila s firmou Nichicon, aby společně vytvořily zařízení, díky kterému se přemění na stacionární úložiště elektrické energie.

Nové zařízení „Leaf to Home“ se co do velikosti přibližuje běžné klimatizační jednotce, avšak celková hmotnost se pohybuje okolo 60 kg. Systém je připraven jak pro vnitřní, tak i pro venkovní instalaci. K přenosu je využíváno standardu , což je zkratka elektrického rozhraní pro rychlé nabíjení vozidel.

Nejenže je možné s tímto zařízením napájet běžné domácnosti, ale lze ho také využít pro rychlé dobití baterií . „Leaf to Home“ totiž disponuje příkonem 6 kW, a tak dobíjení baterií Leafu proběhne za méně než čtyři hodiny, což představuje asi polovinu času nutného pro nabíjení běžnou nabíječkou.

Leaf to Homefoto: Nissan

Zařízení „Leaf to Home“ podtrhuje dodatečnou schopnost elektromobilů, které mohou být využívány nejen v oblasti , ale rovněž také jako pevné záložní energetické jednotky pro domácnosti postihnuté nenadálými výpadky elektrického proudu.

V současnosti zařízení „Leaf to Home“ míří do prodejních center Nissanu po celém , s cílem prezentovat své přednosti a podpořit tím následující prodej. Během prvního fiskálního roku pak Nissan plánuje ve své domovině prodat nejméně 10 000 těchto jednotek. Cena byla stanovena na 330 000 jenů včetně daně a instalačního poplatku, což je v přepočtu asi 85 000 Kč.

Zpět na HybridPřidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineNabíječky elektromobilů Circontrol

Newsletter