Elektromobil Nissan Leaf: 50 000 prodáno

Jan Horčík - 15 Únor 2013

Trvalo to, ale elektromobil Nissan Leaf konečně překonal hranici 50 000 prodaných kusů. Upevnil tak definitivně pozici nejprodávanějšího elektromobilu na světě. Celkově už urazily 260 milionů kilometrů.elektromobil Nissan Leaf 50 000 prodaných kusů

Elektromobil Nissan Leaf slaví 50 000 prodaných kusů
foto: Nissan

Nissan se novými čísly pochlubil právě včera, na Valentýna. Zároveň přidal další zajímavé statistiky. Nejvyšším nájezdem se může pochlubit jedno auto z Japonska – jeho majitel už s Leafem ujel 175 000 km.

Jeden zákazník ve Španělsku pak během jednoho roku ujel se svým 43 000 km. bylo na první trhy uvedeno v prosinci 2010. Jak dlouho si myslíte, že bude Nissanu trvat dalších 50 000?

My hádáme, že výrazně kratší dobu. Aktuálně totiž spustil výrobu a prodej vylepšeného, levnějšího Leafu v USA a totéž chystá pro Evropsu.

Pozn.: všechna čísla jsou založena na registracích v telemetrickém systému Carwings, kterým však nejsou vybaveny všechny vozy Leaf, a ne všechny vozy jsou v něm tedy registrovány.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Gratulace, jen tak dál.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.