Elektromobil Kia Soul EV obdržel ekologický certifikát LCA

redakce - 19 Červen 2014

Kia Soul EV je nejnovějším modelem korejské značky, který získal významný certifikát, potvrzující vynikající ekologické vlastnosti elektromobilu po celou dobu jeho životnosti.auto elektromobil Kia Soul

Ekologické vlastnosti elektromobilu Soul EV potvrzuje certifikát LCA (Life Cycle Assessment) od společnosti TÜV Nord. Certifikace ISO 14040 posuzuje vliv na životní prostředí během celé životnosti vozidla
foto: Kia

TÜV Nord, nezávislá organizace technické kontroly, vystavila novému modelu Kia Soul EV certifikát v souladu s normou ISO 14040 Life Cycle Assessment (LCA). LCA zkoumá vliv vozidla a celkového výrobního procesu během celého životního cyklu na životní prostředí. Zohledňují se při tom rozmanité faktory, jako je výběr materiálů, emise výfukových plynů a možnosti recyklace.

V porovnání modelu Soul EV se vznětovou variantou, která se v současnosti prodává v Evropě, si elektromobil s nulovými emisemi vedl mimořádně dobře v kategorii „Potenciál globálního oteplování“.

Emise skleníkových plynů, jako je oxid uhličitý a metan, za celou životnost vozidla jsou o 39,7 % nižší. Soul EV přináší zlepšení rovněž v oblasti „Potenciál vzniku fotochemických oxidantů“. Díky tomu vzniká během výroby i používání vozidla méně smogu.

Kia získala první certifikát od organizace TÜV Nord v roce 2008 pro první generaci modelové řady cee’d. Letošní certifikace zvýšila celkový počet modelů Kia s certifikátem ISO 14040 Life Cycle Assessment (LCA) na 11.

Kia se již při vývoji svých produktů zaměřuje na minimalizaci vlivu výroby na životní prostředí ve všech svých závodech. Všechny vozy Kia, vyvíjené od roku 2006, jsou vyráběny s ohledem na certifikaci LCA.

Ekologičtější proces vývoje zahrnuje následujících pět základních kroků:

- Používání kontrolního seznamu pro hodnocení ekologických vlastností vozidla po celou dobu jeho životnosti
- Využívání výkresů 3D v konstrukční fázi k ověřování recyklovatelnosti
- Podrobné fyzické analýzy produktů během vývojového procesu k ověřování recyklovatelnosti
- Používání ekologických materiálů
- Zjednodušování výrobního procesu optimalizací využití materiálů a zjednodušením konstrukce dílů

Kia Soul EV, vyráběná pro korejský a evropské trhy, získala certifikát ISO 14040, přičemž modely pro severoamerický trh budou následovat letos v srpnu.

Kia začátkem letošního roku oznámila svůj záměr získat certifikaci ISO 50001 pro všechny své globální výrobní závody. V důsledku toho bude přísněji sledována spotřeba energie.

ISO 50001 je mezinárodní norma pro plánování a realizaci energeticky úsporných opatření ve firmách. Závod Kia Gwangju je certifikován podle ISO 50001 od roku 2012, další závody budou následovat.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Jaké budou asi prodeje ?
Kia Soul EV Production
https://www.youtube.com/watch?v=mSyUwlfuWn0
KIA Soul EV extreme winter testing
https://www.youtube.com/watch?v=3fjd1o_XJO0
2015 Kia Soul EV TEST DRIVE
https://www.youtube.com/watch?v=QWUUNdX-wcg


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.