Elektrokoloběžka e-Kick od Peugeotu má designovou cenu

redakce - 10 Duben 2017

Koloběžka s elektromotorem e-Kick, vyvinutá společnostmi Peugeot a Micro, byla oceněná za svůj nápaditý design i způsob, jakým reaguje na problematiku městské udržitelné mobility.auto elektrokoloběžka elektrická koloběžka Peugeot Micro e-Kick

K dispozici jsou tři polohy: jízda, transport po úplném složení a složení pro cesty metrem, autobusem nebo vlakem, kde koloběžka zabírá minimum místa.
foto: Peugeot

Ocenění, které uděluje porota složená z 39 mezinárodních odborníků, má ve světě průmyslového designu vysokou prestiž. Cena bude předána 3. července v  německém Essenu.

Jedná se o první ocenění, které společnosti Peugeot a Micro za svou koloběžku s elektromotorem, jež byla na trh uvedena společně s vozem Peugeot 3008, získaly.

Porota ocenila kvalitu inovativní koncepce a vynikající funkce koloběžky e-Kick. Společnosti Peugeot a Micro pojaly e-Kick jako řešení udržitelné mobility ve městě.

Je určená pro překonání posledních kilometrů po zaparkování vozu. Koloběžku e-Kick lze dobíjet v zavazadlovém prostoru auta. Váží 8,5 kg, dosahuje maximální rychlosti 25 km / hod, její dojezd je 12 km.

Ramenová řídítka jsou dílem designérského centra Peugeot Design Lab a dovolují „multimodální“ použití, jejich mechanismus umožňuje koloběžku během několika vteřin snadno složit.

Prémiová koloběžka s elektropohonem e-Kick se na evropském trhu prodává od listopadu 2016 za cenu 1190 € vč. DPH. Je k dispozici v některých prodejnách Micro a Peugeot a v internetových obchodech Micro a Peugeot Lifestyle.

Ocenění Red Dot Product Design je cena udělována každoročně od roku 1955 mezinárodní porotou složenou z 39 designérů, architektů a pedagogů. Koloběžka e-Kick bude k vidění od 3. července po dobu jednoho roku v muzeu Red Dot Design Museum v německém Essenu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já používám tuhle:
zadejte "2016 10 inch Foldable Electric Scooter" na aliexpressu com

Vyrábí se na jednom místě, ale pro mnoho různých prodejců a značek, také má mnoho modifikací. Dají se sehnat i s baterií 36V/18,2Ah, kterou sám mám a kapacita je reálná, nebo i s odpružením předního kola. Každopádně na 10" nafukovacích kolech není odpružení až tak třeba, pokud nemáte verzi s se sedákem, tam už se nějaké to péro navíc hodí. Je to naprosto úžasná věc - máte ji v kufru, má jen 15kg, a vytáhnete ji, kdy vás napadne. To s běžným kolem nemůžete, pokud nejezdíte s dodávkou. Dojezd famózní, rychlost až nezákonná (bez papírů a techničáku smíte v ČR mít jen model s omezením rychlosti na 25kmh a do 1000W motoru), za těch 15.000,- Kč to rozhodně stojí, i když obstojné elektrokolo seženete prakticky za stejné peníze... Nějaký menší model by měly automobilky ke svým autům nabízet snad povinně

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mám elektrickou koloběžku od E-TWOW Booster, 500W, maximálka 30 km/h a dojezd 30 km, mám jí v autě. Také nebyla úplně levná - 25 tis Kč, ale má 2x větší dojezd a je rychlejší nežli Peugeot. Jsem s ní velmi spokojen a používám při nabíjení auta, nebo při zácpách ve městě, výborný pomocník při cestování do různých končin, nabitá za 2 hodky.

Obrázek uživatele honza.t

Příliš malá kolečka.
Ing. od Hyundaie to také napadlo
Hyundai Ioniq Electric Scooter Commercial Hyundai Scooter Electric 2017 Promo CARJAM TV
https://www.youtube.com/watch?v=vM6lZX0lVhI

Peugeot e Kick Electric Scooter
https://www.youtube.com/watch?v=iidE44u8azM

Nyundai Ioniq Electric Scooter - nádherná, s úžasným designem a super systémem pro složení. Až na ta malá kolečka, ale to je daň za to, že se dá tak pěkně složit.

---

Hyundai Kona 64kWh, 15.000 km
Nissan Leaf 40kWh, 35.800 km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Niečo podobné je v predaji aj od Xiaomi za 500e s dojazdom do 25km, toto mi príde extrémne predražené len za značku

Obrázek uživatele Radovan

Je to teda v ceně skládacího elektrokola, ovšem ten systém složení do minima a váha jsou velmi dobré.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele ozana

Co takový sk8?

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

velký výběr

já uvažuji o tomhle
jen se zatím nemohu dopídit o max nosnosti (mám 195/115)

el. kolobrndu mám ale s tímhle by mohla být větší sranda

Obrázek uživatele ozana

Jeden anglán přeřízl longboard(bez pohonu), aby byl skladnější a spojil to pantama.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Obrázek uživatele Kuk

Sk8 je superskvělej, ale když máš souvislej dobrej povrch, jakmile musíš přes spáry, dlažky, kostky, spousty obrubníků tak ti bude vadit i drncání vod koloběžky s tvrdejma kolama ;D
V ten moment nastupuje tadle skoro pořádná kolobrnda s nafukovacíma pneu.
Radši bych na Sk8, ale nejde to ;)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Díky za tip! Přesně něco takovýho jsem hledal, asi za chvílí budu o 15 klacků lehčí :D
https://samsungmagazine.eu/2017/04/10/elektricka-kolobezka-xiaomi-mi-scooter-2-mijia/
https://xiaomimobile.cz/xiaomi-mi-scooter-2.html

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Anonym123

http://newatlas.com/hyundai-exoskeletons-scooter-2017-ces/47233/#gallery

kolobežka, ktorá sa ioniq-u zmestí do kapsy na dverách a výbava pre motorkárov ...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol