Elektrobusy Arriva v Praze už převezly milion cestujících

redakce - 08 Listopad 2017

České elektrobusy značky SOR na trase pravidelné linky BB1 a BB2 v pražském BB Centru přepravily již více než jeden milion pasažérů. Baterie elektrických autobusů SOR se 180 lithium-iontovými články mají celkovou kapacitu 172 kWh.

Elektrobus SOR EBN 9,5 na trase kyvadlové linky od metra C Budějovická do BB Centra a zpět. Baterie elektrických autobusů SOR se 180 lithium-iontovými články mají celkovou kapacitu 172 kWh.
foto: Arriva

Linky spojují multifunkční areál BB Centrum 
se stanicí metra Budějovická a od února loňského roku najely elektrobusy téměř 70 tisíc kilometrů. Nasazení elektrických autobusů do provozu pražské hromadné dopravy 
je společným projektem developerské a investiční společnosti Passerinvest Group, ČEZ a dopravní společnosti Arriva.

Provoz dvou elektrobusů SOR EBN 9,5 byly v rámci bezplatných linek BB1 a BB2 zahájen v únoru 2016. K dnešnímu dni za svého nepřetržitého fungování přepravily již více než milion cestujících 
a najely přes 70 tisíc kilometrů.

Elektrobusy mají velmi tichý chod a k dispozici je i zdarma připojení na síť Wi-Fi. Jeden elektrobus ujede denně v průměru 100 km a během 50 jízd přepraví na 1 800 cestujících.

„V loňském roce jsme provedli průzkum mezi zaměstnanci firem sídlících v BB Centru, který nám zejména slouží jako zpětná vazba a zároveň jako inspirace pro zlepšení. Z průzkumu vyplynula velká spokojenost s dopravní dostupností. Kyvadlové linky od metra C Budějovická využívá kolem 45 % dotazovaných a nadpoloviční většina z nich velmi uvítala zařazení elektrobusů do provozu. Zejména se objevovala kladná hodnocení jejich tichého chodu, čistého prostředí a šetrnosti k životnímu prostředí,“ uvádí Radim Passer, zakladatel a generální ředitel Passerinvest Group.

Podle Memoranda a Akčního plánu o budoucnosti automobilového průmyslu v České republice je elektromobilita a digitalizace jedním ze základních kamenů rozvoje tuzemského automobilového průmyslu. Memorandum bylo nedávno podepsáno zástupci Vlády ČR a sdružení AutoSAP (za účasti Skupiny ČEZ).

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A ví někdo jaké baterie používají?

Obrázek uživatele ozana

LiFe(Y)Po Winston, viz katalogový list na webu výrobce.

---

Jezdím na proud, najeto 97 tisíc km. G-E STROMOS 8+ let a 100 tisíc km.

Zajimave by byly udaje o porovnani spotreby elektricke enrgie a nafty u podobnych autobudovych linek. A take jak se osvecily baterky, jaka byla pripadna degradace apod.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a jaké jsou servisní náklady v průběhu času.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ve smradlavým raka prolezlým městě Práglu měly dávnou jezdit jenom elektrobusy ! max tramvaje !!! pryč s autopopelnicema BEZ SERVÍTEK S KSINDLEM :)))))

video.aktualne.cz/z-domova/tramvaj-narazila-do-osobniho-automobilu-podivejte-se-na-prub/r~58e84b1ec3da11e7ac5c0025900fea04/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=recombee1&utm_term=position-1

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nebejt Tebe Pako a tech Buranu co denne jezdi do Prahy smradlavejma Rakama, a co se bojej Metra protoze to je prej dira do zeme, tak by tu byl cisci vzduch! Jo a ten Vas rev by taky utich!
A nauc se CESTINU !
Nechcete platit za vodu tak vrtate nacerno studny, kanalizaci nechcete platit tak ty vase hovna lejete do potoku, topite plastama a vsim co nechcete dat do popelnice, protoze byste za ni museli Platit, a parkujete na silnici abyste si nezasrali dvorecek raka autem atd...atd...
DI SE VYCPAT KRUCIKRYPLE !!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

sáákra to bylo dobrý, to bylo vod rány sem z toho úúplně hotovej poslouchej ale těésně vedle oups ;)))

PS: myslím že by ses měl naučit novou řeč ;)

csfd.cz/film/379848-prichozi/prehled/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdy jsi naposledy vyrazil z Řáholce do Práglu?
Momentálně je tam o několik tříd lepší vzduch než v kterékoli vesnici, kde pár debilů zatopí dřevotřískou.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nesmíš to porovnávat jen s pár debilama z maloměsta ;) v prachovských je fajn žádný strachy na díru pražskou stačí webka výjimečně meteo .... chudáci ;)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Páč tam máte na topení dostatek dřeva, šišek, žaludů, buqic...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Samořiditelná auta od Googlu se osvědčila. Budou z nich taxíky

video.aktualne.cz/ze-sveta/spolecnost-waymo-testuje-samoriditelna-auta-v-beznem-provozu/r~171f43e0c47511e7acf60025900fea04/


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?