Elektrický Superb bude závodit z Paříže do Prahy! + VIDEO

Jan Horčík - 17 Srpen 2011

WAVE 2011 je nový projekt švýcarského učitele . Ten jako první člověk na světě objevl svět pouze na solární pohon. Závod Wave bude začínat v a končit v . Zúčastní se jej i český tým s elektrickým autem . auto elektromobil elektrická Škoda Superb Superbel

Elektrická Škoda Superb neboli Superbel už se předvedl v celé České republice. Byl také jednou z hvězd Pražského týdne elektromobility.
foto: TILI

Závod WAVE 2011, elektromobilní osvětová jízda Evropou, startuje 11.9. v Paříži a přes Brusel, Frankfurt n. Mohanem, Winterthur, Vaduz, Augsburg, Salzburg, Vídeň, se 24.9. dostává do a přes Jihlavu v neděli 25.9. oficiálně končí v Praze na Staroměstském náměstí.

Posádku vozu Superbel tvoří zástupci firem: , , GWL a ASEP. Elektrická Škoda Superb vznikla z projektu Superbel (na kterém spolupracovali VUT Brno a společnost EVC Group). Dojezd činí až 250 km, z nuly nabíjí třífázově 32 A celkem 6 hodin a maximální rychlost je odvislá podle aktuálního nastavení 70kW elektromotoru.

Celý peleton závodu WAVE 2011 bude zásadně nabíjet zelenou energii z . Cílem je tuto myšlenku šířit dále. Závodu se má účastnit celkem 20 týmů. Ty budou využívat například vozítka , , ale i auta jako nebo .

Elektrický Superb tak bude jednoznačně nejluxusnějším vozem účastnícím se závodu.

TILI Czech Republic
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nevím, jestli je to nejlepší reklama pro alternativní pohony. Ten Suberb ujede 250km, hybridní auta dokáží ujet 5x tolik i víc. Takhle si každý Čech zas řekne: za chvíli mi to dojede sotva 100km a bude mít pravdu. Když už se takové auto dělá, mělo by splňovat skutečně současné parametry alterů, ne být nějakým "prototypem", v podstatě to takhle působí jako první auto na elektrický pohon :(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Konečně nějaké rozumné auto a ne pořád ty malé pixle...


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol