Elektrický Smart ED dělá až čtvrtinu prodejů Smartů v USA

Jan Horčík - 28 Duben 2015

Malá auta zažívají ve Spojených státech renesanci. A překvapivě dobře se daří značce Smart a elektromobilu Smart fortwo ED.auto Smart fortwo Electric Drive ED elektromobil auto

Elektromobil Smart fortwo ED je překvapivě oblíbený také v USA
foto: Smart/Daimler

Elektromobil Smart fortwo ED třetí generace se v začal prodávat v květnu 2013. Od té doby se tam podle dat magazínu InsideEVs prodalo celkem 3843 kusů.

Zajímavé je jak v průběhu uplynulých tří let kolísal podíl elektromobilů Smart fortwo ED na celkových prodejích Smart fortwo. Rekordní je v tomto ohledu červen 2014, kdy plných 41,3 % koupených vozů Smart fortwo byly elektromobily.

Málokdy tento podíl klesá pod 15 % a průměrně se pohybuje mezi 20-25 %. Znamení, že elektrický pohon je pro Smart fortwo to pravé. Malé auto do města ostatně jeho původní vynálezce, Nicolas Hayek, zamýšlel jako hybrid. Elektrický pohon mu ale sedí ze všeho nejlépe, protože tohle auto jen málokdy opouští hranice města.

Zpět na HybridPřidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolProdej pneu 100% onlineAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilKariéra EVC Groupe-Salon

Newsletter