Elektrický autobus pro americké školáky eTrans

Jan Horčík - 26 Říjen 2011

Výrobce školních autobusů Trans Tech Bus brzy zařadí do své nabídky také horkou novinku. Jde o elektrický autobus eTrans pro 42 pasažérů s dojezdem 160 až 200 km na jedno nabití.

autobus školní elektrický autobus eTrans

Školní elektrický autobus eTrans ujede 100 až 160 km na jedno nabití
foto: eTrans

Školní autobus eTrans společnost Trans Tech Bus je vybaven elektromotorem o špičkovém výkonu 161 koní. Energii mu dodávají 278V lithium-iontové baterie.

O klimatizaci a topení se v autobuse stará přídavná jednotka, která běží na stlačený zemní plyn nebo propan. Max. rychlost autobusu je do města plně dostačujících 80 km/h.

Dan Daniels, čéf Trans Tech, uvedení nového elektrobusu komentoval slovy:

“eTrans je ideální pro krátké, opakující se cesty. Navíc, díky tomu, že školní autobusy většinou operují během dne, budou moct školy a autobusoví provozovatelé využít nižších cen elektřiny pro dobíjení své flotily.”

První kusy elektrického školního autobusu budou k dispozici od začátku roku 2012. Naplno má výroba začít od poloviny do konce příštího roku. Cena zatím nebyla stanovena, ale podle Danielse bude “konkurenceschopná”.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

že by dálší klon naší (resp. Korejské) Avie stejně jako to dělý Tanfield Goup z Anglie? Jen je škoda, že tak jak se tyto vozy prosazují v zahraničí se je nedaří prosadit u nás. Dle mého úsudku je v tom zase jen politika....


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol