Elektrické a vodíkové autobusy Mercedes-Benz Citaro v roce 2018

Jan Horčík - 22 Březen 2016

Německý koncern Daimler oznámil, že v roce 2018 komerčně nabídne autobusy Mercedes-Benz Citaro E-Cell a F-Cell, tedy s pohonem čistě na elektřinu a vodík.auto Mercedes-Benz Citaro F-Cell hybrid autobus

Prototyp vodíkového autobusu Mercedes-Benz Citaro koncernu Daimler
foto: Daimler

Oba autobusy Mercedes-Benz Citaro E-Cell a F-Cell mají být postaveny na společném podvozku E-Mobility. Zájemci si budou v případě elektrobusu moct říct o přesnou kapacitu baterie, stejně jako o nabíjecí infrastrukturu.

Kam bude vodíkové autobusy prodávat zatím není příliš jasné. Snad možná do Dánska, které má alespoň nějakou vodíkovou infrastrukturu.

V Evropě a dalších částech světa dnes jezdí asi 45 000 autobusů Mercedes-Benz Citaro. Jde o světový bestseller, který už je delší dobu dostupný také s pohonem na .

Krátká zpráva z nicméně dobře ukazuje o jak moc napřed je čínská společnost BYD Auto. Ta už dnes vyrábí elektrobusy s dojezdem přes 250 km na jedno nabití a prodává je úspěšně do celého světa.

Doma v Číně jich navíc prodá každý rok tisíce, protože zamořená čínská města se snaží seč můžou zvýšit kvalitu ovzduší. Možná by pomohl povinný návrat k jízdním kolům - televizní obrázky tisíců cyklistů uvnitř rostoucích měst v 90. letech západní diváky fascinovaly.

InsideEVs
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online