Elektrická tříkolka Verrado je stavěná pro driftování

Jan Grohmann - 09 Duben 2014

Driftování na trojkolce je adrenalinový sport šířící se z Nového Zélandu. Chcete také zkusit drift na trojkolce, ale nemáte nikde poblíž pořádný kopec? Nevadí! Arizonský start-up Local Motors vyvinul elektrickou trojkolku Verrado, se kterou může jezdit smykem kdekoliv.Elektrická tříkolka Verrado

Elektrická tříkolka Verrado
foto: Local Motors

Trike drifting, neboli česky „jízda řízeným smykem na tříkolce“, je poměrně nový sport. Jezdci na tříkolkách se řítí vysokou rychlostí z kopců a přitom projíždějí zatáčky řízeným smykem. Jízda na tříkolkách vypadá celkem nevinně, ale jde o docela velký adrenalin. Tříkolky dovedou uhánět rychlostí až 40 km/h.

Tříkolka pro drift je velmi jednoduché konstrukce. Na jednoduchém nosném rámu je umístěná pevná vidlice s předním 20“ kolem z BMX (Bicycle Motorcross). Na náboji předního kola jsou pevné opěry pro nohy.

Jízda smykem na trojkolce
video: YouTube

Zajímavá jsou dvě zadní malá kola (10“). Jsou potažená tlustým výměnným pláštěm z PVC nebo polyethylenu. Pláště zajišťují ztrátu trakce na zadních kolech a umožňují pohodlnou jízdu řízeným smykem.

Je zde však problém. Driftovací trojkolka je jednoúčelový stroj. K adrenalinovému zážitku potřebujete pořádný kopec s řadou zatáček. Než si užijete cestu z kopce, musíte se nahoru také nějak dostat.

Verrado v akci.
video: YouTube

Avšak žádný strach. Elektrifikace dorazila i sem. S elektrickou trojkolkou Verrado může jezdit smykem klidně i na rovince, třeba v ulicích měst. Stejně tak není problém se s trojkolkou Verrado dostat na svůj oblíbený kopec a poté si užít cestu dolů.

O pohon Verrada se stará elektrický motor umístěný v náboji předního kola. Energii zajišťují lithium-kobalt-manganové baterie umístěné mezi zadními koly. Kapacita baterií postačuje pro 45 minut rejdění nebo 20 kilometrů jízdy (bez driftování). Samozřejmostí je rekuperace energie při brzdění.

Jako všechny podobné projekty i start-up firma Local Motors hledá prostředky pro rozjetí sériové výroby přes veřejné financování na stránce Kickstarter. Za 1560 dolarů (cca 31 200 Kč) můžete být jeden z prvních majitelů trojkolky Verrado.

Local Motors
 
Obrázek uživatele honza.t

8hp electric motorized drift trike, Team BRE Spring edit
video

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobily