Duben 2011: prodáno 573 elektromobilů Nissan Leaf, 493 hybridů Chevrolet Volt

Jan Horčík - 04 Květen 2011

Pravidelný měsíční update prodejů dvojice nejvyspělejších automobilů na americkém trhu je tu. A jsou to dobré zprávy! si polepšil na 573 kusů, naopak mírně ztratil na 493 kusů.   
Chevrolet Volt

Pro srovnání, v březnu se ve prodalo 298 a 608 . Zdánlivě nízká čísla jsou dána tím, že zatím není výroba obou rozjetá naplno a ani se zdaleka neprodávají ve všech státech federace.

Celkově je tedy v USA zatím prodáno 2029 Chevrolet Volt a 1044 čistě Nissan Leaf. Pro zajímavost, celkově prodal za duben 2011 v USA 64 765 aut, za celý rok 2011 pak 322 287 aut.

za duben prodali celkem 232 538 aut, za celý rok 2011 pak 825 083 aut.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak kdo by si taky kupoval auto, které skoro nikde nedobije? Natankovat na benzínce znamená 5 minut i s placením, ale dobití auta je na desítky minut až hodiny... Tak proto se do toho nikdo nehrne..

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elektromobil kupuji bez obav, že bych ho neměl kde dobít - na střeše mám solární elektrárnu :-). Pokud náhodou budu muset jedním zátahem absolvovat cestu víc než 150km tak si ho na den vyměním s kterýmkoli kámošem. Ti jsou rádi, že se mohou povozit v elektromobilu. Já auto s větším dojezdem potřebuji tak 5x do roka. Kvůli tomu si přece nebudu odříkat potěšení z jízdy a používat toho poruchového čoudila s vysokými provozními náklady.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Franto, prosím kde jste koupil elektrické auto s do jezdcem 150 km, když v Česku, pokud vím na trhu
takové auto k mání není. Díky za informaci. Zdraví Nový

Koupil jsem ho v Portugalsku po roce čekání v pořadníku. Mezičasem se, ale prodává i v Rakousku. Bližší info na http://www.roznovan.cz/~kubis/leaf.php#koupit

Obrázek uživatele Jan Horčík

Jen namátkou: Rakousko, Německo, Portugalsko, Francie, Švýcarsko, Belgie, Nizozemsko a další.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pane Horčíku, namátkou je pro mne málo. Prosím co bych dal za adresu. Díky a zdraví Nový

Obrázek uživatele Jan Horčík

Autohaus Oswald Passau GmbH, Meraner Str. 1, 940 36 Passau. Tel. 0851 956 440, nissan@autohaus-oswald.de

Bucherl JO.-TEC. GmbH, Straubinger Strasse 53, 930 55 Regensburg. Tel. 0941 690 9900, vieracker@autohaus-buecherl.de

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Děkuji mnoho pane Horčíku. Zdraví Nový

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je stale dost malo az bych rekl ze se nekomu nechteji prodavat eco auta ktera nejsou zavisla na rope. Stale mne zarazi jedna vec, ze eletrifikace aut je zde dost dlouho a teprve ted se na to najizdi. Od doby kdy vznikl prvni mobil ktery vazil snad 20 kilo ubehlo par let mozna snad 15 ale za tu dobu je zde obrovsky posun. Hm, doufam ze lide jednou pochopi ze je treba nahradit smrdici auta pri dnesnich cenach benzinu a nafty za neco co vice eco a modernejsi.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Automobilky se nehrnou do prodeje elektromobilů. Moje osobní zkušenost: vždy když nějaká automobilka představila na nějakém autosalonu elektromobil, tak jsem jim napsal, že ho chci koupit. Bylo to v průběhu 3 let, přes 50 mailů, čtrnácti automobilkám. Výsledek? Pořád nejistý ... pokud do toho nic nepřijde tak si do měsíce dovezu svého Nissan Leaf z Portugalska.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil