Do roku 2022 se v USA prodá 2,6 milionu aut do zásuvky

Jan Horčík - 28 Leden 2014

A zase jedna předpověď. Podle společnosti Navigant Research se v USA od roku 2013 do roku 2022 prodá celkem 2,6 milionu aut do zásuvky - elektromobilů a plug-in hybridů. Trh s elektrickými auty má ve Spojených státech v následujících letech růst rychleji než prodeje běžných osobních vozů. My si ale myslíme, že se jich prodá víc. Daleko víc.auto graf růstu prodeje plug-in hybridů a elektromobilů

Kolik myslíte, že se za dalších osm let prodá ve Spojených státech aut do zásuvky?
foto: Jan Horčík/Hybrid.cz

V USA se za rok 2013 prodalo 95 881 aut do zásuvky. Byl to meziroční nárůst o 82 %. Žádný div, že Spojené státy jsou pro světové automobilky hlavním cílovým trhem jejich nových elektromobilů a plug-in hybridů. Některé tamní státy navíc vyčnívají více než jiné: primárně Kalifornie, Florida, New York - tedy ty nejbohatší.

Podle Davida Alexandra, výzkumného analytika Navigant Research, to budou právě tyto státy, které budou v i nadále zdrojem vysokého růstu prodejů. Podle nejnovější zprávy jeho firmy dosáhnou do roku 2022 v USA kumulativní prodeje aut do zásuvky počtu 2,6 milionu.

Připadá vám to jako moc? Málo? Pojďme si vytvořit křišťálovou věšteckou tabulku. Modelová tabulka se snaží předpovědět meziroční růst trhu s plug-in hybridy a elektromobily v USA tak, aby bylo možné dosáhnout počtu 2,6 milionu prodaných kusů.

Z tabulky jasně plyne, že holky a kluci z Navigantu se zjevně drželi pořádně při zemi. Navzdory růstovému trendu posledních let předpokládají rychlý a výrazný pokles růstu. Pro srovnání jsme proto do tabulky zahrnuli i naši vlastní křišťálovou kouli.

V ní vycházíme z jednoduché premisy, že čím víc elektrických aut (plug-in hybridů a elektromobilů) se prodá, tím víc lidí je bude vídat, slýchat o nich, vozit se v nich. Vyzkouší si všechny jejich výhody a nevýhody. Jednoduše řečeno, budou si samy dělat reklamu, a tím se dostávat do hledáčku stále většího počtu lidí.

ČTĚTE TAKÉ: Studie tvrdí, že za 25 let se prodá přes 77 milionů elektromobilů

Pokles je růstového trendu je samozřejmě nevyhnutelný, ale podle našeho názoru ještě alespoň dva tři roky vydrží růstový trend. Výsledek? Tipujeme, že v letech 2013-2022 se v USA prodá přes 18,5 milionu elektrických aut do zásuvky. Au revoir za osm let!

InsideEVs, vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ale no určité

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bude to slagr a verim ze mnoho lidi na celem svete bude chtit behem nekolika let vymnenit i celkem zachovale zivouci fosilni fosilie .Rekl bych 30mil.Vsichni vyrobci budou poptavkou do 5let donuceni vyrabet veskere segmenty..v elektrice!

Obrázek uživatele Jan Horčík

My tomu také věříme :) Jen pro upřesnění, ta čísla v článku se týkají pouze trhu ve Spojených státech.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Jolinar

optimismus je sice hezka vec, ale vseho s mirou :)

Já bych tomu i docela věřil :-) ..

Obrázek uživatele Jolinar

ten druhy obrazek se mi nezobrazuje... nejaka chybka? anebo problem na moji strane?

btw: 18.5M jen na USA je fakt hodne, ale celosvetove np :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

zkus posuvnik doleva ;)

Obrázek uživatele Jolinar

ani zadny posuvnik se nekona :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Problém s iframe? Jaký je to prohlížeč?

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Jolinar

Firefox 26, v Internet Exploreru mi to jde...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

18 miliónů je jen sen.

a důvod je velmi prostý - automobilky se jaksi nesnaží elektrická auta vyrábět. Samotná TESLA to nespasí i kdyby zvedli výrobu na 500 000 aut ročně


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotion