Do nové Škoda Citigo se vejde až 16 lidí!

Jan Horčík - 26 Říjen 2011

Volkswagen up! neboli nová je vpravdě malé auto do města. Jde o nejmenší nový Volkswagen, nedávno představený na autosalonu ve Frankfurtu. Pohodlně se do něj vejdou čtyři lidi. do něj ale doslova nacpal v neoficiálním světovém rekordu celých 16 člověků!auto Volkswagen Up Škoda Citigo rekord

V Británii dobře vybírali koho do auto narvou...
foto: Volkswagen

Zde stojí za to srovnat s původním modelem Volkswagen Beetle. Do něj se v 50. letech v Austrálii nacpalo 17 lidí. V roce 2010 byl tento rekord pokořen 20 lidmi z Kentucky. Do modelu New Beetle se pak nasunulo 27 jednotlivců (spojených v jednotlitou masu).

Britská pobočka Volkswagenu se na malých Britských ostrovech snaží ukázat, že Up! je sice malé, ale přeci jen prostorné auto. Nasoukala do něj proto 15 žen a jednoho muže. Šťastlivec?!

Dva lidé byli v kufru, jeden na palubní desce, sedm na zadních sedadlech, čtyři na předních, dva v prostoru pro nohy. Pro zajímavost: Volkswagen Up! je auto 3,54 metru dlouhé, 1,64m široké, jde o jedno z nejmenších čtyřmístných aut na trhu.

U nás se v podobě modelu Škoda Citigo začne prodávat jako první na světě už v listopadu 2011. Ve zbytku světa pak do jara 2012.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak to souvisi s tematem stranek? Mezi clanky o elektro- kolech, skutrech, autech, hybridech, palivovych clancich se vzdycky zahadne vecpe nejaky marketingovy material Skody. Do Volkswagenu se nacpe 16 lidi a v titulku je Skoda. Mate tohle panove zapotrebi?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Leda tak 16 trpaslíkov....a možno Snehulienka.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

4. pád množného čísla slova člověk: lidí


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol