Do Česka dorazil první Fisker Karma plug-in hybrid

Jan Horčík - 16 Květen 2012

V se v posledních týdnech pohybují tři modely plug-in hybridů: , Chevrolet Volt a Toyota Prius plug-in hybrid. Aktuálně k nim přibyl i ten nejdražší, Fisker Karma. Brzy se zde bude i prodávat.auto hybrid Fisker Karma plug-in hybrid

Fisker Karma plug-in hybrid - první exemplář už dorazil do ČR
foto: Elektromobil s.r.o.

O dovoz plug-in hybridu Fisker Karma do České republiky se postarala společnost Elektromobil s.r.o. Ta jej zde bude nabízet především vysoce postaveným manažerům formou praktických ukázek, vystavovat jej na různých akcích a pořádat testovací jízdy.

Fisker Karma je luxusní plug-in hybrid vyráběný americkou automobilkou Fisker Automotive, kterou založil Henrik Fisker. Jde o čtyřdveřové auto se spotřebou kolem 10 l/100 km při pohonu čistě na benzín a 4,5 l/100 km při kombinovaném pohonu. Lze však dosáhnout až 2,4 l/100 km.

Jde o sériový hybrid, takže dvoulitrový spalovací motor Ecotec nikdy přímo nepohání kola, ale vždy slouží pouze jako generátor elektřiny pro 20,1kWh baterii nebo elektromotory (dva 150kW). Celkový dojezd auta je až 483 km na jednu nádrž/nabití, čistě na elektřinu ujede maximálně 83 km.

Pětimetrové dvouapůltunové auto rozhodně není žádný střízlík. V USA se prodává od poloviny roku 2011 za cenu přes $100 000.

Podrobnější informace o samotném voze i o možnostech testování v ČR najdete na webu www.fisker.cz.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Včera byl na Novodvorský...

Obrázek uživatele Jan Horčík

Příští pondělí bude u nás :). Chystáme záplavu článků, těšte se.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den,bylo by možné se přijet podívat a udělat pár fotek? Mám na facebooku stránku a fisker by se mi na fotkách hodil.
Děkuji a nashledanou.
Daniel Burada

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Viem si predstavit, zeby som vlastnil auto s tymito parametrami. Ale max za cenu 20000 Eur.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Uvažujte prosím racionálne. Za 20 000 kúpite maximálne tak Octáviu v Tédéíčku, ktorá síce má podobnú spotrebu, ale výkon okolo nejakých úbohých 100 kW. Fisker je auto na úrovni Porsche Panamera, alebo Jaguaru XJ. Takže tá cena je myslím primeraná. Ale ak si počkáte taých 10 rokov, na trhu ojazdených áut už Fisker možno za 20 000 € bude :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak na to si ešte dlho počkáš, ibaže by zajtra bola devalvácia meny euro 5:1 ;)


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion