Deštivé vítězství týmu Toyota Racing na okruhu Fuji

Tým TOYOTA Racing byl minulý týden vyhlášen vítězem závodu 6h Fuji poté, co silný déšť znemožnil jakékoli pokusy o skutečné závodění v tomto šestém kole světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA WEC.

Deštivé závody nenabídly návštěvníkům právě zajímavou podívanou

Jedinou akcí pro velké davy fanoušků byly bohužel pouze tři krátké jízdní úseky za safety carem v silném dešti, kdy po všeobecně frustrujícím dni byli za vítěze vyhlášeni Alex Wurz, Nicolas Lapierre a Kazuki Nakajima, kteří se střídali za volantem vozu TS030 HYBRID č. 7.

Anthony Davidson a Sébastien Buemi s vozem č. 8 si kvůli počasí již nemohli zlepšit svoji pozici danou zpožděním před závodem, a tak nakonec skončili na 27. místě.

Vůz č. 8 se sice kvalifikoval jako druhý, ale cestou na startovní rošt tankoval v boxech po několika předchozích zkušebních kolech a bohužel o pět sekund minul časový limit pro výjezd z boxové uličky.

Anthony byl proto nucen startovat z boxů, čímž podle předpisů ztratil kolo, zatímco celý závod kvůli nepřetržitému hustému dešti zahajoval závod jízdou za safety carem.

Po osmi kolech takto limitované jízdy byl závod přerušen pomocí signalizace červenou vlajkou a vozy tak byly nuceny čekat na startovním roštu.

O dvě hodiny později byl závod obnoven, opět za safety carem, přičemž vedení se ujal Kazuki poté, co vůz Audi č. 1 okamžitě zajel do boxů. Do boxů zajel i Anthony Davidson, aby dotankoval.

Po dalších 22 minutách jízdy za safety carem se opět dostavil silnější déšť a opět byl závod přerušen; v té chvíli byl Kazuki Nakajima na prvním místě a Anthony Davidson na 27.

Závod ukončilo poslední kolo za safety carem, a to v necelé polovině ujeté vzdálenosti; to znamená, že Alex, Nicolas a Kazuki si odvezli domů již druhý rok po sobě trofej pro vítěze.

Dalším kolem světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA WEC bude 9. listopadu 2013 předposlední 6h závod letošní sezóny v Šanghaji.