Daimler chce užší spolupráci s Tesla Motors

František Kubiš ml. - 06 Listopad 2013

Německý Daimler investoval do americké automobilky Tesla Motors před čtyřmi lety, v květnu 2009. Podle Elona Muska ji tak zachránil od krachu. V současnosti Němci drží 4,7% podíl a zřejmě jsou se spoluprací velice spokojeni. Alespoň tak by se dala interpretovat slova finančního ředitele Daimleru Bodo Uebbera.chystaný Mercedes B-class ve spolupráci Daimleru a Tesly

Mercedes-Benz B-Class Electric Drive
foto: Newspress.co.uk

"Řekl jsem svým lidem, běžte zpátky do Tesly a zjistěte jaké jsou možnosti" řekl Uebber na tiskové konferenci v New Yorku. "Chceme hledat další možnosti spolupráce." Uebber dále také řekl, že by mohli využít Teslu více, ale již nedodal žádné podrobnosti.

V minulosti Daimler spolupracoval s Teslou na elektrickém Mercedesu třídy A, Smart ED a příští rok půjde do prodeje výsledek jejich zatím nejrozsáhlejší spolupráce - elektrický Mercedes třídy B.

Auto bude vybaveno 36kWh Tesla baterií s dojezdem okolo 185 km. Je to sice více než u Nissanu Leaf či BMW i3, ale BMW pro větší vzdálenosti nabízí za příplatek benzínový prodlužovač dojezdu.

Mercedes ale kromě spolupráce s Teslou má i vlastní vývoj elektrického pohonu. A to ve formě supersportu SLS AMG Electric Drive. Ten však díky desetimilionové cenovce není určen pro běžného spotřebitele.

Mercedes chce do konce dekády překonat BMW v prodejích, poté co se propadl právě za BMW a Audi. Během osmi let tak plánuje vyvinout 13 nových vozů, včetně GLA kompaktního , které se objeví v showroomech na začátku příštího roku.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Hoši od Daimleru nečekali takový rychlý vzestup el. pohonu . Konkurence BMW už má ve výrobě vlastní elektromobil takže tady někdo zaspal dobu a podcenil správně neodhadnul vývoj.Ano někdo hledá způsob a jiný zase důvod.Čekání na zázračné akumulátory, když už ty které trh nabízí jsou použitelné je stalo prvenství .


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil