Daimler chce investovat 10 mld. euro do elektromobility

Jan Horčík - 29 Listopad 2016

Na autosalonu v Paříži představil Daimler značku EQ určenou pro elektromobily. Už dříve přitom zástupci firmy přiznali, že v elektromobilitě zaspali, ale že je to nejspíš ta správná cesta do budoucna.auto elektromobil Mercedes-Benz Generation EQ

Koncept elektromobilu Mercedes-Benz Generation EQ představený letos na autosalonu v Paříži
foto: Daimler

Panika v Daimleru vypukla nejspíš poté co se ukázalo, že Tesla se zařezává nepříjemně hluboko do prodejů luxusních sedanů. Ohlášení o nových velkolepých investicích do elektromobility přichází také zhruba ve stejné době, kdy to samé hlásí Volkswagen.

Thomas Weber, jeden ze členů správní rady Daimler, aktuálně řekl novinám Stuttgarter Zeitung, že mezi prvními elektrickými modely ponesou tři značku Smart, a že dojezd by mohl dosáhnout až 700 km. Údajně se chystají také dvě elektrická SUV (Generation EQ) a dva elektrické sedany.

Weber dále řekl, že do roku 2025 by mělo být na trhu celkem 10 elektromobilů Daimler postavených na stejné architektuře. Až čtvrtina nově vyrobených aut by měla za deset let jezdit na elektřinu.

Že to Daimler myslí vážně potvrzuje nedávná investice 500 mil. eur do druhé továrny na baterie. Na výzkum, vývoj a výrobu baterií je vyčleněna minimálně 1 miliarda eur.

Zpět na HybridPřidat komentář

Daimler chce investovat 10 mld. euro do elektromobility...

Tak ať je teda investuje ! Zatím jen čtu, jak někdo chce být jednička na trhu elektromobility nebo chce být leaderem atd - a zatím nic.

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nebojte,rada tradicnich vyrobcu je ve vyvoji dal, nez si mozna myslite. Problemem je vysoka cena,zaporna ziskovost vyroby a minimalni trh. Jeste neprisel cas,ale v roce 2020 nastane srumec.

proc prave v roce 2020?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ja to vidim podobne, melo by v te dobe byt realne dostupnych sousta modelu, od ruznych znacek, vyrazne lepsich parametru a cen nez dneska...

ktere a v jakych cenach?

Obrázek uživatele PaRi

Výborně! Z EV hájů slyším zvuky zívání, praskání protahovaných kostí a občas i šustění spěšně oblékaných kalhot.

---

www.xpari.cz
Čekatel na Škoda CitigoE iV


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil