Čtyřnohý robot používá dron jako průzkumníka

Jan Horčík - 06 Říjen 2015

Nedávno Google koupil společnost Boston Dynamics a ukázal svého robotického psa. Čtyřnohého robotického mazlíčka aktuálně postavili také v Laboratoři autonomních systémů na Spolkové vysoké technické škole v Curychu.auto čtyřnohý robot a dron z ETH Zurich

Roboti by mohli v budoucnu sloužit mimo jiné jako záchranáři v oblastech postižených pohromami
foto: ETH Zürich

Tým vývojářů z ETH Zürich se při vývoji svého robota soustředil na kritickou překážku: terén. Chůze je totiž narozdíl od létání nebo plávání stále něčím, co roboti zvládají jen pomalu a těžko.

Zvolili proto zajímavé řešení. Svého čtyřnohého robota vybavili dalším, létajícím robotickým společníkem. Šestivrtulový dron letí napřed a mapuje terén. Vytvoří podrobnou virtuální mapu, včetně převýšení, kterou předá robotovi na zemi.

Ten se pak podle ní řídí při své cestě k cíli. Samozřejmě ale dokáže reagovat také na překážky, které se objeví až po zmapování prostoru. Je to ale pěkná dvojka, co říkáte?

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

pekny...ale horor - ako zo scifi, nahovno to vymyslame, toto nam fakt k zivotu a stastiu netreba...kedy sa vecsina ludi konecne zobudi?

Jako lidstvo máme velké štěstí, že lidé vašeho ražení nerozhodují o probíhajícím či budoucím výzkumu. Ještě bychom byli na stromech.
I když, jak tak pozoruji ekoteroristy, zapřísáhlé odpůrce GMO nebo používání jaderné energie, už si tím "štěstím" nejsem tak jist.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

pěkný.


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotion