Coda rozjela výrobu elektrického sedanu

Jan Horčík - 28 Listopad 2011

Coda Automotive je další americký start-up, který chce na trhu prorazit s elektrickým autem. Tentokrát jde o elektrický sedan. O firmě nebylo moc slyšet, drahnou dobu to vypadalo, že z jejích výrobních linek nakonec ani žádné auto nesjede. Ale opak je pravdou a Coda spustila výrobu.auto elektromobil Coda Sedan pláž

Elektrický Coda Sedan se marketingově snaží profilovat jako multifunkční auto pro mladé. Svým vzhledem aspiruje ale přeci jen spíš na konzervativní starší zákazníky.
foto: Coda Automotive

První elektromobily Coda Sedan bylo možné si od 18. do 27. listopadu prohlédnout na autosalonu v Los Angeles. Právě k té příležitosti Coda oznámila, že skutečně spouští jejich výrobu.

Nabídne velmi zajímavé podmínky. Záruku 10 let a 160 000 km a cenu začínající na $39 900. Pětimístné auto přitom není nijak omezeno v zavazadlovém prostoru a nabízí dojezd až 240 km na jedno nabití.

Přímo v autě je věstavěna 6,6kW nabíječka, která 36kWh baterie plně dobije během šesti hodin. Max. rychlost elektromobilu je omezena na 136 km/h, postará se o to elektromotor o výkonu 134 koní.

Výhodou je, že američtí zákazníci samozřejmě mohou na nákup elektromobilu využít federální i regionální dotace. V Kalifornii je díky tomu možné auto koupit za $29 900 – s využitím $7500 federální a $2500 kalifornské dotace.

Elektromobil Coda Sedan je možné objednávat už teď, první dodávky mají proběhnout začátkem příštího roku. Pro začátek právě pouze v Kalifornii.

Coda Sedan je auto postavené na původním benzinovém modelu Hafei Saibao. Ten byl představen už v roce 2004 na autosalonu v Pekingu. Navrhla jej Pininfarina a část licence poskytuje také Mitsubishi.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?