Coda neuspěla s elektromobily, zkouší energetiku

Jan Horčík - 16 Březen 2015

Příběh není nepodobný příběhu nebo dalších. Elektromobil Coda Sedan skončil jako fiasko. Před dvěma lety se ale firma přeorientovala na energetiku a tam jí štěstí přeje víc.auto jedna z instalací společnosti CODA Energy

Jedna z nejnovějších instalací baterie společnosti Coda Energy
foto: Coda Energy

Nově přejmenovaná společnost "Coda Energy" se zaměřuje na vývoj a prodej velkých baterií pro . Svá řešení dokáže velmi dobře škálovat po desítkách kWh, takže si můžete koupit třeba baterii o kapacitě 40 kWh a výkonu 30 kW. Aktuálně ale uvedla novinku s parametry 1MW/510kW.

auto jedna z instalací společnosti CODA Energy

CODA Core™ Tower
foto: Coda Energy

Tyto obří akumulátory využívají stejnou technologii LiFePO4 článků jako baterie pro elektromobil Coda Sedan. Do dnešního dne má Coda na kontě 3 MWh instalované kapacity. Zatím poslední projekt byl vybudován nedaleko Los Angeles.

Základní produkt Coda Energy nese název CODA Core™ Tower, váží 526 kg, je vysoký 1,83 metru a má kapacitu 40 kWh. Tak trochu připomíná počítačový server.

auto jedna z instalací společnosti CODA Energy

Bateriový modul, z několika takových se skládá CODA Core™ Tower
foto: Coda Energy

Tyto jednotky lze pak skládat vedle sebe a navyšovat tak kapacitu podle potřeby. V současné době má firma nasmlouvánu instalaci dalších 4,6 MWh po několika státech .

Coda Energy
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilInfotherma
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?