Co vidí robotické auto? Waymo ukazuje na názorném videu

Jan Horčík - 01 Březen 2018

Společnost Waymo vznikla v rámci holdingu Alphabet (Google) a zabývá se vývojem robotických aut. Nejnovější video ukazuje, jak vlastně autonomní vozidla "vnímají" své okolí.auto Waymo robotické autonomní vozidla

Zatímco prvních 1,6 milionu kilometrů (1 milion mil) ujela robotická auta Waymo za šest let, zatím posledních 1,6 milionu km z celkem 8 ujetých už zabral pouhé tři měsíce.
foto: Waymo

Robotická auta mají potenciál změnit (nejen) svět dopravy. Řada lidí však nemá jasno v tom jak vlastně taková auta fungují a jak moc reálné je jejich nasazení ve skutečném provozu.

Obavy i nejasnosti má rozptýlit právě nejnovější video společnosti Waymo. Jde o 360° tříapůlminutový klip, na němž můžeme vidět způsob, kterým robotická auta snímají své okolí.

Waymo v současné době ve Spojených státech provozuje flotilu několika stovek prvních prototypů robotických aut (speciálně upravené vozy Chrysler Pacifica Hybrid). Ta už najezdila 8 milionů kilometrů na veřejných silnicích, včetně 25 amerických velkoměst.

Softwarově nasimulováno mají ale autonomní systémy řízení Waymo přes 4,3 miliardy najetých kilometrů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Můj postoj je, že mě to do podrobna nezajímá.
Pokud to bude fungovat, tak uvidíme ve všech velkých městech všude robotická auta pod taxikářskými sítěmi, které budou brát za vše zodpovědnost.
Do té doby to bude reálně nefunkčí či polofunkčně nebezpečné a sloužit jen jako reklama na blbce, jak to teď používá Tesla.
Jediný využitelný mezistupeň na pár roků, že bude automatická jízda na dlouhých dálnicích, prakticky nepoužívám.

Obrázek uživatele Kuk

off

Německý kutil domácí a jeho sklepní samo doma powerwall na německé TV
https://www.ndr.de/fernsehen/sendungen/hallo_niedersachsen/Ein-Tueftler-und-sein-Stromsparhaus,hallonds42858.html

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Nemůže se Lidar rušit, pokud jej budou mít všechna auta na silnici?

---

Elektromobilista teoretik, který v EV nikdy nejel, ale je velký fanda. Pasivní dům s přípravou na wallbox s vyhrazným 7-11kW.

Obrázek uživatele Josef

Lidar je laserový skener, z principu ho mohou rušit jenom nějaké falešné odlesky. Ale jelikož lidar počítá i s fázovým posunem, tak ho cizí odlesky nerozhodí, protože je pozná.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bojkas:
Jasně, že ne, to je v poho.
Proč by se měl rušit?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže lidar. Muskova noční můra.

...a tvuj rocni plat.

Obrázek uživatele Kuk

Elon ti jich tam dá klidně tŕebas 10, ale jelikož ty nezaplatíš ani jeden tak se ti na to může akorát vys**t :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.