Londýn postaví vodíkové čerpací stanice

Jan Horčík - 29 Duben 2010

Letní Olympijské hry v roce 2012 v Londýně mají být nejen přehlídkou vynikajících sportovních výkonů, ale také ukázkou toho, jak může ve světové metropoli fungovat moderní veřejná dopravav. Kromě mnoha jiných projektů se k té příležitosti chystá výstavba několika vodíkových čerpacích stanic. Hybrid.cz obrázky auta na vodík BMW Hydrogen 7

Sen o vodíkové dálnici snil už kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger, ale bohužel se z něj díky obrovským finančním problémům svého státu musel rychle probudit. Prezident Barack Obama pak většinu financování na výzkum vodíku uťal a Spojené státy teď mohou jen obdivně civět na to, co se v tomto ohledu děje ve staré dobré Evropě.

Ačkoliv nejde o nijak zásadní ani rozsáhlé akce, přeci jen se vodík a vodíková infrastruktura v Evropě posunuje kupředu. Skandinávie svou vodíkovou dálnici skutečně má a chystá její rozšíření. V Londýně má při Olympiádě 2012 jezdit celkem 150 aut na vodík včetně 50 taxíků, osmi autobus a 50 osobních aut, která využijí hasiči i policie.

Zároveň s využitím vodíku pro automobily se chystá i jejich využití v palivových článcích určených pro budovy. Ty budou generovat elektřinu a teplo. Na podporu vodíkové ekonomiky dokonce vzniklo speciální oficiální uskupení nazvané London Hydrogen Partnership, jehož předsedou je zástupce londýnského starosty Kit Malthouse.

Ten upozornil, že výrobci aut i samotná britská vláda se snad až příliš zaměřili na elektromobily využívající jako zdroj energie pouze baterie. Že by to s těmi elektrickými auty na letní Olympiádě zas tak žhavé nebylo?

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jo a po 10ti letech jso germáni za debily :))))))))

29 Říjen 2013 Elon Musk: palivové články jsou kravina!

hybrid.cz/elon-musk-palivove-clanky-jsou-kravina

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilKariéra EVC GroupBUS2BUS