Elektromobil Think City ve výrobě, chystá expanzi do USA

Jan Horčík - 07 Leden 2010

Už před Vánocemi začal Think znovu vyrábět své elektromobily Think City, a to ve finské továrně společnosti Valmet Automotive ve městě Uusikaupunki. Jde o stejnou továrnu, která vyrábí plug-in hybrid Fisker Karma, anebo třeba Porsche Boxster a Cayman. Teď chystá Think expanzi do USA, kde chce vyrábět až 20 000 elektromobilů ročně! pokračování…
Think - továrna, kde se vyrábějí elektromobily Think City

Do konce minulého roku měl Think asi 2300 předobjednávek na své vozy. První dodávky začaly už před Vánocemi. Thinku se tak podařilo vyhrabat z finančních problémů, kdy mu hrozil dokonce krach, a nyní se připravuje na expanzi.

Nejprve se bude snažit nabídnout své elektromobily na co nejvíce evropských trzích. Spekulovalo se dokonce i o České republice, o distribuci elektromobilů Think City zde má zájem více subjektů.
Think City
Think si pochvaluje spolupráci s Valmetem, který patří k nejspolehlivějším výrobcům v Evropě. Navíc kuje pikle také s Japonskem, a to ve spolupráci s Ener1, dodavatelem svých baterií.

Richard Canny, šéf Thinku, to komentoval slovy: "Japonsko se rychle stává jednou z nejvíce napřed přemýšlejících zemí světa co se týká elektrických aut." Elektromobily tam začíná využívat například pošta. V norském městě Trondheim už jezdí dva elektromobily Think City jako taxi.

Zatím poslední zprávy Thinku hovoří o expanzi do Spojených států. Zbrusu nová továrna má vyrůst v Elkhart County ve státě Indiana. Think plánuje investovat 43,5 mil. dolarů a první elektrická auta by měla vyjet v roce 2011. Celkem má vyjet až 20 000 vozů ročně.

Menší problém může tkvět v tom, že v roce 2009 se v USA prodalo o 4 miliony aut méně než o rok předtím. Zájem Američanů o nová auta rapidně klesá, ekonomická krize pořád ještě není u konce.

Think
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

základní cena 199.000 norských korun + baterie 16.400 norských korun, kurz je 3,2 + dovoz, kdyby ho někdo i přesto chtěl dovézt, ať se ozve

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Think nedováža do krajín, kde nie sú elektromobily dotované.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

cena?! Poměrně hodně...ještě v červnu 2009 byl odgad okolo 30tis.usd...na webu thinku stale neni ze by prodavali uz verejne a ne jen flotilam.treba se neco jeste do par tydnu objevi:-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Chybí mi to podstatné - za kolik se to prodává? ;-)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil