Autosalon Tokyo 2009: Mitsubishi PX-MiEV - první hybrid se třemi diamanty

Jan Horčík - 26 Říjen 2009

Mitsubishi se rozhodlo zužitkovat svůj trademarkový název "MiEV" kromě městského mini-elektromobilu iMiEV a upravené užitkové verze také u svého nového hybridního CUV. Mitsubishi PX-MiEV je koncept nového crossoveru, který je poháněn zcela novým typem hybridního pohonu "Mitsubishi Plug-in Hybrid System".  
Mitsubishi PX-MiEV

Mitsubishi PX-MiEV Mitsubishi PX-MiEV Mitsubishi PX-MiEV

Jak tedy název napovídá, jde o plug-in hybrid se třemi různými módy jízdy: plně elektrický, vyrábějící elektřinu a kombinovaný. Je zajímavé, že nový pohon je vlastně kombinovací sériového a paralelního hybridního pohonu. Co to znamená? Spalovací motor o objemu 1,6l MIVEC může fungovat jednak jako pohon pro generátor, a tedy dobíjení baterií, za druhé přímo k pohonu elektromotorů (skrze generátor) a za třetí přímo k pohonu náprav.

V nízkých rychlostech je PX-MiEV poháněn elektromotory, kterým dodává energii baterie. Pokud energie v bateriích dojde, spustí se spalovací motor fungující jako generátor. Ve vyšších rychlostech systém přechází na systém paralelně-hybridního pohonu, protože spalovací motor má ve vysokých otáčkách poměrně dobrou účinnost. Jakmile auto brzdí, systém samozřejmě využívá rekuperace energie. Mitsubishi dokonce zapracovalo do konceptu možnost bezdrátového dobíjení a spolupráci s chytrými rozvodnými sítěmi. Dojezd na jedno vybití baterie se pohybuje kolem 50 km.

Všechny výše uvedené parametry znamenají, že se nové CUV od Mitsubishi může pochlubit spotřebou kolem 2 l/100 km! V tomto segmentu jde skutečně o nevídanou hodnotu. Navíc samozřejmě hybrid využívá všech předností LED osvělení, pohonu všech čtyř kol, kamer umístěných na strategických místech pro větší bezpečnost provozu a dalších vychytávek. Zevnějšek plug-in hybridu je o něco méně provokativní než nový Mitsubishi Outlander pro rok 2010.

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hmmm, to zní dobře. Tohle by mohlo zavřít papulu všem škarohlídům, co nadávají na elektroauta. Fandím!

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group