Citroën Numero 9 - nový koncept plug-in hybridu z Francie pro Čínu

Jan Horčík - 16 Duben 2012

Řada DS v nabídce automobilky Citroën zkoumá zcela nová teritoria v oblasti automobilového průmyslu. Citroën aktuálně v ČR bude představovat model DS5. Už tento měsíc na autosalonu v Pekingu pak ukáže koncept plug-in hybridu Numero 9, a zároveň tím v Číně poprvé představí právě řadu DS.Citroen Numero 9

Koncept plug-in hybridu Citroën Numero 9 při focení v Paříži s katedrálou Notre Dame v pozadí
foto: Citroën

Řada vozů DS je na trhu už dva roky a zahrnuje modely DS3, DS4 a nejnověji DS5. Za tu dobu se jich prodalo už 200 00 kusů. Po letošním uvedení v Ćíně tohle číslo ještě výrazně vzroste.

Koncept plug-in hybridu Numero 9 byl navržen právě k této příležitosti. Odhalen bude na autosalonu v Pekingu tento měsíc. Má napovědět o dalším vývoji řady DS, která bude brzy rozšířena o prémiový sedan segmentu C, CUV a luxusní “déčkovou” limuzínu.

Samotný koncept Numero 9 je plug-in hybrid s dojezdem čistě na elektřinu kolem 50 km, výkonem 295 koní a emisemi 39 g/km. Podle obrázků to dokonce vypadá na solární články ve střeše, ale to jen hádáme.

Citroën Numero 9 Citroën Numero 9 Citroën Numero 9

V každém případě i tady jsou vidět určité společné znaky s plug-in hybridem Fisker Karma (dlouhý, široký, nízký profil). Doporučujeme prohlédnout si obsáhlou galerii vpravdě “francouzských” fotek.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je čas vyměnit si tapetu na ploše. Citroën C6 už není nejkrásnější auto na světě...


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station