Čínská megapolis Tchien-ťin nasazuje dalších 500 elektrobusů

Jan Horčík - 11 Leden 2017

Patnáctimilionová čínská průmyslová metropole Tchien-ťin nasadila na své silnice dalších 500 elektrobusů. Pochopitelně značky BYD. Celkem už provozuje 3220 "čistých" autobusů, z toho 1346 na elektřinu.auto elektrobusy BYD New YOrk Metropolitan Transportation Authority

Elektrobusy BYD už jezdí například i v New Yorku
foto: MTA

Tchien-ťin je díky své rozsáhlé industriální základně jedním z měst s nejhorší kvalitou ovzduší v Číně. Investice do čisté hromadné mobility jsou jedním z opatření, která mají tento problém vyřešit. Od roku 2010 bylo v Tchien-ťin vybudováno 201 nabíjecích stanic pro elektroauta.

Čínská společnost BYD se svými elektrobusy slaví úspěch nejen doma, kam do obřích metropolí dodává tisícovky elektrických autobusů, ale i ve světě. Staví například novou továrnu v Maďarsku, kde bude vyrábět své elektrobusy také přímo pro evropský trh.

 

3220 "čistých" autobusů, z toho 1346 na elektřinu... a zbytech cistych je na co?

Obrázek uživatele Cipísek D

nj s bídným elektrickým přístupem k dlouhodobé ropné zaprodanosti obyvatelstva se €jrososialistická €jropa nemůže divit, že ji Excelentně Pragmatická Čína slušně řečeno nakope prrrr tedy odsune na až NĚKOLIKÁTou světovou pozici v technologickým pokroku. A jak z tisícileté historie víme, technologie to je základ úspěchu ;))

---

TESLA jedině !! twitter.com/elonmusk TODÁROZUM !! stream.cz/porady/blanik

Bohužel, je to smutný, ale je to tak.
To je snad první oblast techniky v Číně, kdy nic neokopírovali. Jednoduše proto, že nic v EU, ani v USA jiného není.

Takže bychom měli dát na radu našeho největšího raditele Zemana a taky závist krát a kopírovat knowhow.

Obrázek uživatele Radovan

My krademe jinak. Když máme dotaci, tak klidně (v Ostravě) nahradíme 105 naftových autobusů plynovýma a tím na min. 15 let zajistíme šejkům a Putinovi odběr plynu. Přestože dceřiný podnik DP Ostrava Ekova sám elektrobusy vyrábí, jiné 4 už u DPO jezdí a BYD s dojezdem 400 km taky měsíc testovali. A nic. A to jsme prý ta špinavá Ostrava co potřebuje hýbnout s smogem. Tak jsme nasadili kotlíkové dotace na lepší spalovací kotle a současně nakoupili spalovací plynové autobusy místo nafty. Hnus.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 51 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 14 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

To můžete být rádi, že vám tam nekoupili nafťáky jako ten tunelář/horolezec/jánicjámuzikant/jánicjábyljenprimátorPrahy BÉM v Praze. Před nějakou dobou nechal koupit asi 600 nových naftových autobusů !!! Co by pražáci dali alespoň za CNG autobusy. :-))

S tou kotlíkovou dotací to mě taky vytáčí. Teď v zimě nejde jít po ulici, protože to z každého komína kouří. A místo aby dotovali něco co nekouří, tak pouze vymění jeden kouř, který je vidět, za skoro stejný kouř, akorát už vidět není. :-(

Kdyby u nás alespoň ty min. 10 let staré dieselové nahradili CNG, byli bychom rádi.

Obrázek uživatele Radovan

Je fakt, že jsme v ČR jednooký mezi slepýma, ale raději bychom byli Bystrozraký :-(.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 51 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 14 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Beru zpět, v průběhu roku budeme mít 2 nové autobusy (asi diesel), ale hlavně jeden elektrobus, který však obsluhuje většinu města a je v pohybu nejvíc.

viz.: http://www.krnov.cz/autobusy%2Dmhd%2Dbude%2Ddale%2Dprovozovat%2Darriva/d-22323

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online