Chytřejší logistika: Cargometer umí přesně změřit rozměry a hmotnost zásilek

redakce - 11 Červen 2019

Nově implementovaná technologie Gebrüder Weiss zvýší efektivitu silniční dopravy a sníží zátěž životního prostředí.GW plánuje rozšíření systému i do svých dalších evropských poboček.

GW plánuje rozšíření systému i do svých dalších evropských poboček.
foto: Gebrüder Weiss

Gebrüder Weiss nově používá ve svém logistickém centru v Jenči systém Cargometer. Toto zařízení, které bude do konce tohoto roku implementováno i v jihomoravské pobočce v Syrovicích, poskytuje přesné informace o rozměrech a hmotnosti zásilek a umožňuje tak maximalizovat využití nákladového prostoru dopravních prostředků.

Zpracování přesných informací o hmotnosti nákladu zabrání i jízdě přetížených kamionů po veřejných komunikacích a přispěje tak k bezpečnosti a efektivitě silniční dopravy. GW plánuje rozšíření systému i do svých dalších evropských poboček.

Vysoce efektivní měření přepravovaných nákladů

„Každá paleta procházející branou je skenována inovativním algoritmem nazvaným Multiimage-Motion-3-D. Ten používá k měření transportovaného objektu hloubkovou kameru umožňující přesné změření všech tří rozměrů objektu. Speciální snímače na nakládacích branách pořizují během jedné sekundy až 30 záběrů projíždějícího vysokozdvižného vozíku s nákladem,“ vysvětluje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss Česká republika.

Rychlejší procesy a optimalizované využití nákladní kapacity

K výhodám, které používání takového systému přináší, patří především zrychlení manipulačních procesů, přesné informace o rozměrech a hmotnosti všech nákladových položek a ještě lepší využití kapacity nákladních vozidel.

Zařízení Cargometer

Zařízení Cargometer
foto: Gebrüder Weiss

Systém poskytuje i možnost přenosu změřených dat přímo do systému řízení transportu a tedy jejich další využití pro skladové, manipulační a transportní účely. „Pokud například maximálně využíváme svoje dopravní kapacity, na silnicích v principu ubyde nákladních vozidel, která jedou nedostatečně vytížena a zbytečně zvyšují objem nejrůznějších škodlivin,“ dodává Jan Kodada

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Líbí se mi heslo Ikea - nevozíme vzduch. Tady je to podobné a se stejnými výsledky plus hmotnost k tomu. Tleskám.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.